LIGA PRVAKA Domagoj Vida isključen, Bayern sa pet komada isprašio Besiktas

Utorak, 20. veljače 2018. 23:25 Napisao/la  SC
Domagoj Vida isključen je u 16. minuti zbog starta s leđa na Lewandowskom

Bayern je sa čak 5:0 razbio Besiktas u prvom susretu osmine finala Lige prvaka na Allianz Areni.

Prvu ozbiljnu priliku domaći su imali u 6. minuti. Alaba je ubacio, a Muller poslao loptu glavom pored gola.

Tri minute kasnije Pokušaj Lewandowskog je blokiran, a Alaba je bio neprecizan.

Vidal je u 11. minuti pucao pored gola nakon ubačaja Kimmicha.

I onda je došla kobna 16. minuta koja je usmjerila susret na mlin domaćih zahvaljujući prekršaju hrvatskog reprezentativca Domagoja Vide.

Hutchinson je loše vratio loptu, Vida ju nije uspio prihvatiti te ju je oteo Lewandowski i krenuo sam prema turskom golu.

Vida ruši s leđa poljskog napadača, a sudac Hategan mu pokazuje crveni karton.

Hrvatskom igraču to je tek drugi crveni karton u karijeri. Posljednji puta je pocrvenio prije deset godina u utakmici Osijeka i Zadra.

Rodriguez je izveo slobodan udarac, ali pored vrata.

U 18. minuti Love se našao u stopostotnoj prigodi, no i on puca iznad gola.

Mats Hummels je propustio najbolju šansu u 30. minuti kada je pucao glavom, no Fabri znalački uspjeva sačuvati svoju mrežu.

Besiktas je zaprijetio u 39., solo akciju izveo je Quaresma, ali Ulrich se nije dao prevariti.

I konačno u 43. minuti Bayern uspjeva načeti mrežu Turaka.

Coman je prošao po lijevoj strani, Alaba loše reagira, no lopta se sretno odbija do Mullera koji Fabriju kroz noge pogađa za vodstvo Bayerna.

U 50. minuti Lewandowski iz slobodnog udarca pogađa okvir vratiju, no iskupio se vrlo brzo sjajnom asistencijom za Comana koji trese mrežu za 2:0.

Kimmich je u 66. asistirao Mulleru za novi pogodak domaćih.

Do kraja susreta Lewandowski se dva puta upisao u strijelce.

Prvo je u 79. minuti pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon pokušaja Hummelsa, a zatim u 88. postavlja konačnih 5:0 na asistenciju Mullera.

Lewandowskom je to bio 16-ti gol u posljednjih 16 utakmica u Ligi prvaka.

Utakmica osmine finala: Bayern - Besiktas 5:0 (Muller 43, 66, Coman 53, Lewandowski 79, 88)