Hajduk ispao u 1. pretkolu Europske lige

Četvrtak, 18. srpnja 2019. 22:01 Napisao/la  SC

Hajduk - Gzira United 1:3, Hajduk poveo u 7. minuti

Hajduk je ispao iz 1. pretkola Europske lige u ambijentu koji ovakva momčad ne zaslužuje.

Čak 18.236 gledatelja došlo je na Poljud da bi svjedočili prvoj utakmici Hajduka ove sezone.

U 96. minuti ostali su šokirani!

Kone je primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, Juranović nije pravodobno ušao u blok, napadač gostiju imao je vremena pripremiti se za precizni udarac s 15 metara.

Lopta je završila let u gornjem desnom kutu, Duka se uzalud bacio, a Gzira United je izbacila Hajduk iz Europe.

Hajduk je već u 7. minuti ostvario prednost, Bašić je asistirao Jradiju za pogodak nakon kojega su Maltežani morali postići tri pogotka da bi eliminirali Hajduk.

Umjesto nogometa lišenog rezultatskog pritiska, gledatelji su počeli gledati bezsadržajno odrađivanje nogometa splitske momčadi.

U drugi dio Hajduk je ušao još suzdržanije, gosti su počeli pritiskati kroz posjed lopte.

Dogodilo se očekivano, u 57. minuti Jefferson je nadskočio domaću obranu i glavom loptu poslao u mrežu - 1:1

Pogodak je prvo izazvao reakciju s klupe, ušli su Juranović i Jurić, a onda na terenu.

Prebacilo se težište igre na polovicu gostiju, u 65. Juranović je slijeva desnom nogom ciljao suprotni kut i pogodio vratnicu.

Ako već gledatelji nisu imali što vijdeti od igrača Hajduka, vidjeli su od Konea.

U 69. minuti Muscat je loptu uputio prema Koneu u visokom luku, napadač gostiju na 15 metara zahvatio je loptu volejem u padu i neobranjivo zatresao mrežu iza Dukinih leđa - 1:2.

Majstorija Konea kao da je promijenila stav o kvaliteti malteške momčadi, u nogama igrača Hajduka počeo se uočavati strah od pogreške.

Do kraja utakmice igrali su bojažljivo i nesuvislo: niti su napadali, niti su se branili!

Kao što to obično biva, kazna za takav pristup stigla je u posljednjoj minuti utakmice.

HAJDUK: Duka, Bašić, Lopez, Svatok, Dolček (58 Juranović), Beširović (81 Kalik), Hamza, Jairo, Jradi, Delić, Tahiraj (58 Jurić)

GZIRA UNITED: Haber, Soares (77 Scerri), Barbosa, Cohen (86 Samb), Sakyi (66 Borgh), Jefferson, Corbolan, Muscat, Conti, Henrique, Kone

Uzvratna utakmica 1. pretkola Europske lige: Hajduk - Gzira United 1:3 (3:3) (Jradi 7/Jefferson 57, Kone 69, 90+6)