Kup: Dinamo postao prvi polufinalist, Henriquez ostvario hat-trick protiv Istre 1961

Srijeda, 29. studenog 2017. 17:08 Napisao/la  SC

Utakmica četvrtfinala Kupa: Dinamo - Istra 1961 4:2. Navijače Dinama posebno veseli pogodak Ademija, prvi nakon povratka na terene poslije suspenzije

Angelo Henriquez

Nogometaši Dinama prvi su polufinalisti Kupa Hrvatske.

U utakmici četvrtfinala odigranoj pred praznim trbinama u Maksimiru modri su pobijedili Istru 1961 rezultatom 4:2.

U utakmici izvjesnog ishoda od prve minute, Henriquez je ostvario hat-trick, a navijače Dinama posebno veseli pogodak Ademija.

Kapetan Dinama u 48. minuti driblingom je izašao na otvoreni prostor i preciznim udarce s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu.

Soudani se vratio u momčad nakon lakše ozljede u utakmici tijekom koje je motivirani Dinamo očekivano dominirao.

Momčad Istre taman je pomislila da je nakon početnog pritiska prošlo najgore, kada je Henriquez u 35. minuti zatresao mrežu iz Ćorića nakon Sigalijeva proigravanja.

Pogodak je dodatno oslobodio modre potencijale, Istra je na odmor otišao s dva primljena pogotka, Henriquez (25) i Olmo (41) zatresli su okvir vratiju.

Ademi je početkom nastavka postigao prvi pogodak otkada se nakon suspenzije vratio na terene.

Tri pogotka prednosti opustili su momčad domaćina, Istra je u 52. minuti smanjila zaostatak kada je Kitanovski uputio udarac, a Sigali skrenuo loptu u mrežu - 3:1.

U 61. minuti Prelčec je bio u prilici vratiti utakmici neizvjesnost,  Zagorac je bio na mjestu.

U 69. minuti Olmo je ubacio, a Henriquez trećim pogotkom zaključio utakmicu.

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Sigali, Benković  (od 84. Lešković), Sosa, Antolić, Doumbia, Ademi, Soudani (od 63. A. Ćorić), Henriquez (od 74. Fiolić), Olmo.

ISTRA 1961: M. Ćorić, Hadžić, Gojković, Escoval, Bertoša (od 46. Kokorović), Prelčec, Halilović, Grujević (od 65. Jelavić), Kitanovski, Matjaž (od 82. Miljanić), Maksimović.

Utakmica četvrtfinala Kupa: Dinamo - Istra 1961 4:2 (Henriquez 35, 44, 69, Ademi 48/Kitanovski 52, Maksimović 88)