NBA: Dario Šarić ostvario osobni rekord u porazu od Portlanda, Jusuf Nurkić briljirao

Petak, 10. ožujka 2017. 08:38 Napisao/la  SC

Philadelphia - Portland Trail Blazers 108:114

Dario Šarić opet je skrenuo pažnju sportske javnosti izvanrednim nastupom, predvodio je Philadelphiju u porazu protiv Blazersa (108:114) s 28 poena za 41 minutu.

Gađao je iz igre 11/16, trice 4/7, slobodna bacanja 2/3), čime je ostvario  osobni rekord u NBA ligi.

Ostvario je 9 skokova, ukrao dvije lopte, jednom dodao za koš, izgubio je pet lopti.

Jusuf Nurkić briljirao je Portland, bivši centar Cedevite za 38 minuta provedenih na terenu postigao je 28 poena (šut iz igre 9/18, slobodna bacanja 10/13), uhvatio 20 skokova, podijelio 8 asistencija, 6 puta blokirao igrače Sixersa i ukrao dvije lopte

U zadnjoj sekundi utakmice Robert Covington je polaganjem izjednačio rezultat i uveo utakmicu u produžetak.

U produžetku se Portland odvojio na 110:106 40 sekundi prije kraja utakmice, a Allen Crabbe 20 sekundi prije polaganjem ovjerio pobjedu domaće momčadi.