EP: Sara Kolak brončana, atletičarka Kvarnera postavila novi hrvatski rekord

Nedjelja, 10. srpnja 2016. 00:22 Napisao/la  SC

Kolak je treći put ove godine popravila nacionalni rekord u bacanju koplju, novi hrvatski rekord iznosi 63.50 metara

Sara Kolak (21) osvojila je brončanu medalju u bacanju koplja na Europskom prvenstvu u Amsterdamu, atletičarka Kvarnera u finalu je postavila novi hrvatski rekord od 63.50 metara.

Kolak je treći put ove godine popravila nacionalni rekord u koplju, a rezultat iz Amsterdama je za 75 centimetara bolji od njezina dosadašnjeg najboljeg hica kojega je bacila u Splitu prije 17 dana.

Kopljašica Kvarnera imala je srebro sve do posljednje serije, kada je iskusna Njemica Linda Stahl (30), inače europska prvakinja iz 2010. godine, bacila koplje do 65.25m i spustila Kolak na treću poziciju.

Kolak je natjecanje završila ispred aktualne svjetske prvakinje, Njemice Katharine Molitor, koja je sa 63.20m bila četvrta, te dvostruke olimpijske pobjednice i svjetske rekorderke Čehinje Barbore Špotakove, koja je sa 62.66m završila kao peta.

Bronca Kolak u bacanju koplja druga je medalja za hrvatsku atletiku u Amsterdamu, nakon što je u petak Sandra Perković potvrdila status favorita u i osvojila četvrto uzastopno zlato u bacanju diska.