Schuster pogodila remi protiv Trešnjevke, Orijentašice korak dalje od ostanka

Srijeda, 14. ožujka 2012. 21:42 Napisao  Milan Kosanović

U samoj završnici susreta odvijala se prava drama,  gostujuća igračica Josipa Tomić u 57.minuti susreta izjednačila je na 22:22, Jelka Mihovilović  povećala je na 22:23, a na terenu je nastupio opći kaos

Orijent Presoflex – Trešnjevka 24:24 (12:10)

Utakmica 21.kola 1.HRL – žene. Dvorana 3.maj, Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Crnojević (Zagreb) i Kostecki (Kutina).

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 1, Juričić 6, Marjanović, Bilobrk, Konta 10, Milosavljević, Salopek, Hodžić 1, Jerčinović 2, Babić, Zugan, Debelić, Gršković, Schuster 4, Afrić.

TREŠNJEVKA: Jug, Zovko 4, Mihovilović 2, Gajić 2, Dakijević, Perović, Sabljak 1, Gašparović, Komljenović 2, Blažek 3, Kajfeš 2, Grebenar 1, Golubić, Stojanov,Tomić 7.

Sedmerci: Orijent Presoflex 7 (7) , Trešnjevka 1 (2) . Isključenja: Orijent Presoflex 4 , Trešnjevka 8 minuta.

Rukometašice Orijent Presoflexa na domaćem su terenu podijelile bodove s Trešnjevkom te na taj način smanjile šanse za ostankom u prvoligaškom društvu na minimum. U samoj završnici susreta odvijala se prava drama,  gostujuća igračica Josipa Tomić u 57.minuti susreta izjednačila je na 22:22, Jelka Mihovilović  povećala je na 22:23, a na terenu je nastupio opći kaos. Slavica Schuster u posljednjoj minuti je izjednačila (23:23), Josipa Tomić s druge strane odmah odgovorila za 23:24 da bi 12 sekundi prije kraja utakmice Slavica Schuster ponovno bila precizna te pogodila konačnih 24:24.

Gošće iz Zagreba imale su potom 12 sekundi za napraviti čudo, no rezultat se nije promijenio. Najefikasnija u redovima Orijent bila je Ena Konta s deset postignutih pogodaka, no valja napomenuti i solidnu partiju Ivane Juričić (šest golova) te dva vrlo vrijedna gola Slavice Schuster u samom finišu susreta. Na koncu igračice trenera Sanjina Lučičanina mogu žaliti za propuštenim prilikama koje bi im, ako ništa drugo barem produžile nade za ostanak u prvoligaškom društvu.