Rukometašice Orijent Presoflexa izgubile od Arene u uzbudljivoj završnici

Subota, 21. siječnja 2012. 20:50 Napisao/la  Milan Kosanović

Orijent Presoflex – Arena 20:21. Na žalost malobrojnih gledatelja posljednji udarac Ive Tabar završava pokraj vrata Marije Dukić za zasluženo slavlje gostujućeg sastava.

Orijent Presoflex – Arena 20:21  (9:13)

Dvorana 3. maj Kantrida. Gledatelja: 50. Suci: Pavić i Torbarina (obojica Zadar).

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 2, Juričić 2, Marjanović, Tabar 1, Gvačić, Konta 2, Milosavljević 7, Salopek, Hodžić 2, Jerčinović, Dundović, Zugan, Debelić, Schuster  4, Afrić.

ARENA: Dukić, Mandić 3, Gaborović, Maras, Mikolić 1, Kiridžić 8, Milošević 2, Gavranić 4, Šabić, Jelčić, Mudronja 2.

Sedmerci:  Orijent 5(8),  Arena 1(2) . Isključenja: Orijent 10 , Arena 8 minuta .

Rukometašice Orijenta nakon debakla u gradskom derbiju doživjele su novi prvenstveni poraz. Egzekutor igračica trenera Sanjina Lučičanina ovoga puta su bile iskusne gošće iz Pule koje su predvođene reprezentativkom Tanjom Kiridžić  minimalno slavile u uzbudljivom finišu utakmice.

Domaće su loše otvorile utakmicu, a njihovu igru bez glave i repa Puljanke su kažnjavale pogocima te održavale konstantno vodstvo koje je svoj vrhunac doseglo na samom kraju prvog poluvremena kada je na semaforu svjetlilo neugodnih 9:13. Nastavak je donio nove brige za stratega domaćih, Puljanke se odvajaju na pet pogodaka razlike, a ime pobjednika polako se naziralo, no uporne Orijentašice nisu se predavale.  Golmanica Kristina Afrić zaključala je vrata, obrana je dobila novu dozu agresivnosti, a Dejana Milosavljević i društvo polako ali sigurno vraćaju utakmici neizvjesnost.

U posljednje dvije minute susreta domaće ulaze s dva pogotka zaostatka, a golom Slavice Schuster iz sedmerca u posljednjoj minuti utakmice rezultat je 20:21. Nakon minute odmora gostujućeg trenera Selena Milošević zabija gol, no suci Pavić i Torbarina dosuđuju korake  te vraćaju nadu domaćem sastavu. Na žalost malobrojnih gledatelja, koji su se okupili u dvorani 3.maj na Kantridi, minuta odmora domaćeg trenera Sanjina Lučičanina nije urodila plodom, a posljednji udarac Ive Tabar završava pokraj vrata Marije Dukić za zasluženo slavlje gostujućeg sastava.