Premijer liga: Rukometaši Zameta poraženi u prvoj domaćoj utakmici, Dubrava odnijela bodove

Srijeda, 11. listopada 2017. 21:47 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Zamet - Dubrava 34:41 (20:21), Zamećani ni jednom tijekom utakmice nisu vodili, gosti utakmicu priveli kraju pogocima Marina Bunete

Svjedočanstvo domaćeg poraza

Premijer liga rukometaša - 3. kolo

ZAMET - DUBRAVA 34:41 (20:21)

Dvorana Centar Zamet. Gledatelja: 300

Suci: Matija Gubica i Boris Milošević

ZAMET: Sorić (1 obrana), Lučin (7 obrana), Vučko 5 (1), Žurić, Jeličić, Mozetić, Martinović 5, Katić, Kružić 5, Načinović 5, A. Dunato 4, Katić, Majić 3, D. Dunato, Starčević 1, Golik 6 (2)

DUBRAVA: D. Grahovac (10 obrana), Marković, Kelemen 2  (2), Pleš, Volar 1 (1), Samardžić 2, Vida 4, Grahovac 3, Radoš 3, Vinković 3 (1), Maričić 6, Medić 5, Godec 2, N. Grahovac, Buneta 9, Ivanković

Rukometaši Zameta doživjeli su poraz u prvoj utakmici pred svojim gledateljima ove sezone, u utakmici 3. kola bolja je bila Dubrava koja je pobijedila rezultatom 41:34.

Rukometaši Dubrave opravdali su status favorita i odnijeli bodove iz Rijeke uravnoteženom igrom kojom su praktično cijelu utakmicu kontrolirali rezultat. Zamećani ni jednom tijekom utakmice nisu vodili!

Na početu utakmice gosti su stekli prednost (4:1) koja je u 18. minuti narasla na 6 pogodaka prednosti (14:8).

Zamećani su dignuli ritam i agresivnost, počeli su stizati prednost i utakmicu uspjeli vratiti na početak u 30. minuti, kada su Načinovićevim pogotkom prvi i zadnji put izjednačili (20:20).

Na odmor su ipak otišli s pogotkom zaostatka, gostima je minimalnu prednost (21:20) osigurao Buneta.

Desetak minuta drugoga dijela domaća momčad održavala je aktivni zaostatak od jednog, dva pogotka, a onda su gosti počeli pokazivati zbog čega su bili favoriti.

U 44. minuti Dubrava je stekla četiri pogotka prednosti (29:25) i do kraja utakmice Zamećani se više nisu uspjeli približiti na manje od tri pogotka zaostatka.

Pet minuta prije kraja Dubrava je vodila 35:32 i na kraju utakmicu opet privela kraju dvama  pogocima bivšega igrača Kozale Marina Bunete.