RIJEKA POBIJEDILA LUTON CITY

Englezima mogao prisjesti hrvatski nogomet

Petak, 13. srpnja 2018. 19:55 Napisao/la  SC

Rijeka - Luton City 2:0. Rijeka u prvom dijelu bila bolja za dva pogotka i prezentaciju za barem jednu klasu više od novog engleskog trećeligaša

Čolak i Gorgon strijelci za Rijeku

Nogometaši Rijeka pobijedili su Luton City u pripremnoj utakmici u Kranjskoj Gori.

Pobjeda protiv engleskog trećeligaša bila je peta u petom testu tijekom priprema što je potvrda stabilnosti u razdoblju tijekom kojega su oscilacije uobičajene zbog različitih vrsti fizičkih opterećenja.

U tom kontekstu s riječkog stanovišta utakmica protiv engleske momčadi izgledala je fizički nešto slabije nego utakmice protiv Žiline i Spartaka.

Posebice u drugom dijelu kada su Englezi na trenutke izgledali goropadnije nego engleska reprezentacija u drugom dijelu utakmice protiv Hrvatske.

Statistički u prvom dijelu obje su momčadi uputile isti broj udaraca u okvir vratiju, ali je Rijeka povela 2:0.

Oba su riječka pogotka bila atraktivna, svaki na svoj način.

Čolak je 22. minuti prošao lijevom stranom kaznenog postora, u trku se spretno oslobodio se uklizalog engleskog braniča i još spretnije loptu gurnuo u mrežu pokraj vratara.

U 32. minuti Gorgon je efektnim udarcem s 24 metra postao strijelac nakon što se lopta od vratnice odbila u mrežu.

Inače, Čolak i Gorgon u svim utakmicama na terenu ostavljaju dojam da im ove ljetne pripreme posebno gode.

Posebno dobro u svakom duelu izgleda Gorgon, koji tonusom podsjeća na Gorgona iz šampionske sezone.

Riječka je momčad u prvom dijelu bila bolja za dva pogotka i prezentaciju za barem jednu klasu više od novog engleskog trećeligaša.

U drugom dijelu Rijeka nije iskazala dovoljno moći da bi Englezima u potpunosti prisjeo hrvatski nogomet nakon poraza u Moskvi.

Čini se da  je  umor  pri kraju priprema u Kranjskoj Gori učinio svoje.

Imala je momčad Luton Cityja dvije izgledne prilike u drugom poluvremenu, bolje nego momčadi Spartaka i Žiline u prethodnim utakmicama.

Cornick je u 49. minuti po desnoj strani zaobišao Župarića i Prskala te pogodio daljnju vratnicu, u 74. minuti Senior se probio lijevom stranom i loptu snažnim udarcem poslao u bližu "malu mrežicu", ali s vanjske strane.

Rijeka takvih prilika u drugom poluvremenu nije imala.

RIJEKA: Sluga (46 Prskalo), Pavelić (46 Raspopović), Punčec, Escoval (46 Župarić), Zuta (59 Mamić), Čanađija (46 Lončar), Capan (46 Grahovac), Kvržić (46 Acosty, 80 Mitrović), Puljić (46 Pavičić), Gorgon (46 Heber), Čolak (62 Bojinov).

LUTON CITY: Shea, Stacey, Jones, Sheenan, Potts, McCormack, Gambin, Grant, Shinnie, Collins, Jervis. Još su igrali: Stech, Justin, Pearson, Bradley, Senior, Mpanzu, Rea, Conick, Hylton, Lee.

Pripremna utakmica: Rijeka - Luton City 2:0 (Čolak 22, Gorgon 32)