Prva HNL: Rijeka s desetoricom igrača poražena u Osijeku, Dario Župarić dobio crveni karton u 6. minuti

Subota, 17. veljače 2018. 17:11 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Osijek - Rijeka 2:1.  Nije bilo jednostavno igrati s igračem manje nakon dva nesmotreno primljena pogotka

Antonio Čolak (Rijeka) i Mateo Barać (Osijek)

Prva HNL - 22. kolo

OSIJEK - RIJEKA 2:1

Stadion Gradski vrt. Gledatelja 4000

Sudac: Duje Strukan (Split) 6,5

Strijelci: 1:0 Grgić (49), 2:0 Hajradinović (56-11m), 2:1 Pavičić (87)

Žuti karton: Boban (73)

Crveni karton: Župarić (6, prekršaj nad igračem u prilici za pogodak)

OSIJEK: Malenica 6, Grgić 6,5, Škorić 6,5, Barać 6, Šorša 6, Mioč 6, Mudražija 6,5, Hajradinović 6, Lopa 6,5 (85 Bočkaj -), Grezda 7, Boban 6,5 (73 Ejupi -)

RIJEKA: Sluga 6, Raspopović 5,5, Punčec 6, Župarić 5, Zuta 6,5, Grahovac 6 (73 Capan -), Bradarić 6,5, Pavičić 6,5 Kvržić 6 (47 Puljić 5,5), Acosty - (14 Escoval 6), Čolak 6

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz (1:2) u Osijeku u izvanrednim okolnostima, pripreme i najave utakmice u Osijeku završile su za svega pet minuta.

Zakasnio je Župarić u reakciji na dugačko ispucanu loptu iz zadnje linije domaćina, Grezda je praktično od sredine terena pobjegao riječkom stoperu, koji je rukama počeo hvatati napadača Osijeka.

Pao je Grezda, sudac Strukan pokazao je Župariću crveni karton uz žučne proteste riječkih igrača, koji su gestikulirali da je Zuta "držao" u igri Grezdu.

Strukan ipak nije pogriješio za razliku od Župarića, koji je dvaput neoprezno pogriješio u istoj akciji.

Nedugo nakon crvenog kartona Bradarić je gol-crte izbacio loptu, koju je u 11. minuti uputio Grezda nakon što je Sluga obranio Lopin udarac u otvorenoj poziciji s 12 metara.

U 14. minuti ušao je Escoval umjesto Acostyja, trebalo je još malo vremena da se stabilizira igra u obrani riječke momčadi.

U 17. minuti Grezda je ubacio zdesna, Lopa je pokraj Raspopovića udarcem iz prve zamalo pogodio cilj s 11 metara.

Nakon te prilike Rijeka je uspjela organizirano stati u blok.

Osječka momčad očekivano je do odmora ostvarila veliku premoć u posjedu lopte (67 prema 33 posto), ali opasnosti za Slugu nije bilo do sudačke nadoknade.

U drugoj minuti sudačkoj vremena najopasniji igrač Osijeka projurio je pokraj Zute po desnoj strani, Grezda je ovog puta precizno pronašao Mioča na drugoj vratnici, veznjak Osijeka s tri metra loptu je poslao preko vratiju.

Utakmica je rješena za desetak minuta drugoga poluvremena više zahvaljujući smušenim reakcijama riječke obrane nego umiješnosti osječkog napada.

U 49. minuti izgubila je riječka momčad loptu u pripremi napada, Lopa je na nepostavljenu riječki obranu prošao lijevom stranom, Boban je ubacio prizemno na drugu stranu.

Grgić je iz zatvorene pozicije loptu poslao prema prvoj vratnici, a Osječani su postignuli pogodak tako što je natrčali Sluga skrenuo loptu u Zutu, koji je ležao na gol-crti kada se lopta od njega odbila u mrežu - 1:0.

Radosni stijelac za Osijek imao je vrlo malo zasluga za pogodak!

U 55. minuti Boban se otvorio na desnoj strani, uz njega je bio Raspopović, koji je zakasnio u zatvaranju prostora i onda silom pokušao zaustaviti Bobana u kaznenom prostoru.

Boban je pao u duelu jačega inteziteta, Strukan je pokazao na bijelu točku, a Hajradinović sigurno pogodio mrežu - 2:0.

Ako je nešto vrijedilo u momčadi Rijeke, onda je to mentalna stabilnost.

Nije bilo jednostavno igrati s igračem manje nakon dva nesmotreno primljena pogotka.

U 63. minuti Zuta je slijeva proigrao Pavičića, koje je iz prve gurnuo loptu pravodobno utrčalom Čolaku.

Čolak je ušao u kazneni prostor slijeva, udario po lopti koja je zapela za Maleničinu nogu i izašla izvan igrališta.

Bila je to prva riječka prilika na utakmici.

U zadnjih pola sata osječki pritisak počeo je padati što je riječka momčad kaznila.

U 87. minuti Zuta je ubacio slijeva, hrabri Čolak osvojio je loptu u skoku kraj dvojice osječkih braniča, lopta se odbila do Pavičića, koji je udarcem iz voleja sa 17 metara pogodio malu mrežicu - 2:1.

Zadnjih pet minuta osječka momčad djelovala je prestrašeno pod riječkim pritiskom, ali ništa se konkretno nije dogodilo pred Malenicom.