Utorak, 17. travnja 2018. 22:19 Napisao/la  SC

Utakmica 30. kola: Istra 1961 - Rijeka 0:1.  Kvržić strijelac

Sudac: Bruno Marić (Daruvar) 7

Strijelac: 0:1 Kvržić (76)

ISTRA 1961: Iveša 6, Matas 5,5, Jovičić 5,5, Pavić , Prce 5,5,  Jakić 5,5, Halilović 5,5, Baruffi 5,5 (82 Prelčec -), Cosmin-Gabriel 5, Roce 5, Vojnović 5,5 (72 Antunović -)

RIJEKA: Sluga 6,5, Raspopović 7, Escoval 6,5, Punčec 6,5, Zuta 6, Capan 6, Grahovac 6, Puljić 5,5 (55 Gorgon 6,5), Heber 6 (90 Črnic -), Acosty 5,5, Čolak 5,5 (70 Kvržić -)

Rijeka je pobijedila Istru boljom igrom u drugom dijelu, kada je Zoran Kvržić postigao jedini pogodak.

S obzirom na viđeno u drugom dijelu utakmice, Istra 1961 može biti zadovoljnija konačnim rezultatom nego Rijeka.

U 1. minuti Puljić je stigao loptu na korner-liniji slijeva i ubacio u sredinu, Acosty je skočio na petercu i glavom loptu u luku poslao u desnu Ivešinu vratnicu.

Bila je to prva i posljednja izgledna prilika Rijeke u prvom poluvremenu.

Do odmora dinamika i agresivnost bile su glavne odlike utakmice bez sadržaja.

Obje su momčadi djelovale vrlo čvrsto u bloku, objema momčadima nedostajalo je više individualne kvalitete da bi napadački pokušaji dobili konkretni smisao.

Napadačima Rijeka osjetno je nedostajao zadnji pas, disciplinirana i dobro organizirana obrana Istre nije imala problema držati igrače Rijeke na sigurnoj distanci od Iveše.

U 23. minuti Heber je malo jače dodao loptu Iveši s 20 metara, bio je to jedini izravni riječki udarac u okvir gola nakon vratnice u 1. minuti.

Pavićev (21) udarac s 20 metara i kvalitetna Slugina obrana bila je jedina situacija koja je naslutila pogodak na drugoj strani.

Doduše, morao je Sluga u nastavku akcije osujetiti i Baruffijev pokušaj s desnoga boka.

U 32. minuti Čolak je glavom mogao drugačije reagirati isto kao Roce u 34. minuti nakon ubačaja iz kuta.

U drugom dijelu Rijeka je djelovala fizički moćnije, a time nadmoćnije u duelima i posjedu lopte.

Već u 47. minuti pod Čolakovim pritiskom izgubila je loptu zadnja linija domaće obrane, Puljić se prikrao i s loptom na 30 metara pobjegao prema Iveši.

Napadač Rijeke nije bio dovoljno brz da pobjegne obrani, a onda ni dovoljno priseban da bude precizniji u pokušaju da sa 16 metara pogodi vrata.

Vrijeme je postalo saveznik riječke momčadi, koja je podizala ritam trčanja kao na zagrijavanju.

Kada se Rijeka zagrijala,  domaća obrana pod pritiskom je počela kasniti u preuzimanju sve više igrača Rijeke u završnici, a posebno je bilo prometno po desnom riječkom boku.

Zaredale su prilike.

U 61. minuti Acosty je snažnim udarcem loptu poslao preko tribine s 10 metara, u 68. minuti Čolak nije iskoristio zicer!

Raspopović je na kraju povezane akcije stigao do korner-inije, vratio loptu Čolaku koji na 4 metra od Iveše nije bio dovoljno brz i priseban, pa je vratar Istre uspio pravodobno uletjeti tijelom u udarac!

Inače, bila je to prva Ivešina izravna intervencija na utakmici!

U 70. minuti u igru je ušao Kvržić umjeto Čolaka, Acosty je prvi put u dresu Rijeke počeo igrati na poziciji klasične špice.

Da nije klasični gol-igrač znalo se prije nego što se prema opisu radnog mjesta našao u šansama.

U 69. minuti Acosty je iz blizine loptom napucao Jovičevića, u 75. minuti glavom nije pogodio vrata sa 6 metara u idealnoj poziciji.

Tehnički je daleko bilo teže Raspopoviću pogoditi Acostyja između igrača Istre nego Acostyju pogoditi vrata.

U 76. minuti opet je Raspopović pogodio Acostyja na lijevoj strani kaznenog prostora tako precizno da je odmah iz igre ispao branič Istre, Acosty je imao dovoljno vremena i prostora precizno gurnuti loptu Heberu.

Najbolji strijelac lige sa 6 metara pogodio je Prcu ispred gol-crte, lopta se odbila natrčalom Kvržiću, koji je zatresao mrežu - 0:1.

Do kraja utakmice riječka momčad više nije imala potrebe pojačavati ritam, u 80. minuti Grahovac je imao priliku udarcem s 15 metara otkloniti bojazan da bi se na drugoj strani mogao dogoditi pogodak.

S obzirom kako je protiv limitirane momčadi Istre igrala riječka obrana, pogodak se mogao dogoditi jedino slučajno.