PRVA HNL

Rijeka i Hajduk remizirali, Andrijašević postigao pogodak

Nedjelja, 15. rujna 2019. 20:58 Napisao/la  Igor Vranić

Rijeka - Hajduk 1:1. Rijeka je ostavila bolji dojam u prvom dijelu utakmice, Hajduk je izgledao puno bolje u nastavku utakmice

Franko Andrijašević postigao pogodak u prvoj utakmici nakon povratka
Franko Andrijašević postigao pogodak u prvoj utakmici nakon povratka Foto: Lario Tus

Prva HNL - 8. kolo

RIJEKA - HAJDUK 1:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 7101

Sudac: Fran Jović (Zagreb) 7

Strijelci: 1:0 Andrijašević (32), 1:1 Teklić (78)

Žuti kartoni: Jurić (26), Jairo (41), Jakoliš (58), Capan (64), Bradarić (66)

RIJEKA: Prskalo 5, Capan 5,5, Velkovski - (19 Escoval 6), Župarić 6, Tomečak 6, Lepinjica 5,5, Halilović 5,5, Andrijašević 6,5, Murić 5,5, Lončar 6 (79 Iglesias -), Acosty 6,5 (60 Gorgon 5,5)

HAJDUK: Posavec 6, Juranović 6, Ismajli 6,5, Simić 6, Čolina 5,5, Nejašmić 6, Bradarić 6,5 (90 Kalik -), Jurić 6 (74 Teklić -), Hamza 6,5, Jairo 6, Jakoliš 5,5 (67 Delić -)

Rijeka i Hajduk podijelili su bodove u derbiju 8. kola.

Prema prikazanom podjela je pravedna, Rijeka je ostavila  bolji dojam u prvom dijelu utakmice, Hajduk je izgledao puno bolje u nastavku utakmice.

U 32. minuti Lončar je ubacio zdesna s poludistance, Andrijašević je pravodobno ušao u prazni prostor ispred Čondrića i u trku na ulasku u kazneni prostor glavom loptu poslao u desnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:0.

Tipični Andrijaševićev pogodak u prvoj utakmici nakon povratka na Rujevicu promijenio je odnose u derbiju, Rijeka je stekla prednost iz polušanse čime je Hajduk morao preuzeti inicijativu.

Čim su se Hajdukove linije malo razmaknule, Andrijašević je došao do stvaralačkog prostora.

U 39. minuti Acosty se probio desnom stranom kaznenog prostora, Andrijašević se pravodobno otvorio, primio loptu i iz okreta sa 13 metara pogodio okvir vratiju.

U sudačkoj nadoknadi Andrijašević je pročitao pogrešno dodavanje u zadnjoj liniji, dotrčao s loptom desnom stranom kaznenog prostora do korner-linije, Halilović je u otvorenoj poziciji loptu poslao u blok.

Bile su to dvije izrađene riječke prilike nakon pogotka.

Prije Andrijaševićeva pogotka igrala se drugačija utakmica.

Treneri Igor Bišćan i Damir Burić nisu mogli računati na važne igrače (Kvržić, Čolak, Caktaš...), obojica su prvi put igrali s dvojicom povratnika (Andrijašević, Bradarić) u HNL.

Na klupi Rijeke sjedili su igrači (Pavičić, Gorgon, Puljić....) koji su donedavno slovili stožernima, očito još nisu spremni.

Na klupi su još sjedili Pandur, Šimić, Mamić, Escoval i Iglesias.

Nakon dužega razdoblja jednu utakmicu počeo je makedonski reprezentativac Velkovski, koji je već u 16. minuti izašao zbog ozljede lože.

Ovakva serija ozljeda mišića (Kvržić, Čolak, Velkovski...) na početku sezone ne može biti slučajna!

Capan je ovu utakmicu igrao na mjestu desnog braniča, Acosty je igrao u vrhu napada.

Burić je očekivano prepustio loptu zadnjoj liniji riječke momčadi i čekao prilike za kontre.

Svima je u HNL poznato da Rijeka kroz posjed lopte teško stvara višak u završnici, teško je na postavljene obrane igrati s igračima kojima utakmica završi prije nego što lopta stigne do zadnje trećine.

Stvorila je Rijeka dvije prilike nakon prekida (Lepinjica 5, Acosty 10) i daleko bolje izgledala u organizaciji središnjeg bloka.

Hajduk ništa konkretno nije uspio napraviti u tranziciji, nekoliko puta je Jairo zaprijetio kada je stvorio višak na lijevoj strani.

Tek nakon primljenog pogotka gosti su uspjeli jednu povezanu akciju završiti udarcem, Tomečak (35) je pravodobno ušao u blok Juranoviću na desnoj strani.

U drugo poluvrijeme Hajduk je očekivano ušao drugačije što je trebalo pogodovati riječkoj momčadi.

Postavila se splitska momčad visoko i preuzela inicijativu kroz posjed lopte.

U 55. minuti Jurić se u primanju otvorio za udarac s ruba kaznenog prostora, Prskalo je bio pravodoban.

Od 60. minute Andrijašević je postao prvi napadač, Gorgon je zauzeo njegovo mjesto nakon što je Acosty izašao, riječka se momčad povukla u svoju trećinu.

Trajao je tzv. kontinuirani napad Hajduka dvadesetak minuta prije nego što je riječka momčad dočekala prvu priliku za organiziranu kontru.

Na kraju brzoga ulaska u zadnju trećinu Halilović se u 67. minutu okomito probio u kazneni prostor zdesna i loptu poslao u suprotnu vratnicu!

Hajduk je rezultatski ostao u utakmici koja se nije odvijala dobro za Rijeku budući da su gosti sve lakše počeli dobivati duele.

Kako je vrijeme prolazilo riječka momčad izgledala je sve nemoćnije, nije bilo igrača kadrog zadržati loptu više od dvije sekunde...

Pritisak je sve više rastao, Jairo je dvaput zaprijetio (69, 72) prije nego što je koncentracija popustila tamo gdje se najmanje očekivalo.

U 78. minuti Teklić je udario po lopti s 25 metara na postavljenu obranu, Prskalo je zakasnio, lopta je završila u mreži uz lijevu vratnicu - 1:1.

Nakon pogotka ritam je odmah pao, dojam je da su obje momčadi bile zadovoljne rezultatom.

Do kraja utakmice Rijeka (Iglesias 86) je još jednom pokušala nešto što je trebalo biti opasno za besposlenog vratara Hajduka.