EUROPSKA LIGA

Rijeka se oprostila porazom na Rujevici

Četvrtak, 16. kolovoza 2018. 22:39 Napisao/la  Igor Vranić

Rijeka - Sarpsborg 0:1.  Naslabije europsko izdanje u mandatu Matjaža Keka završilo  prvim porazom ove sezone.

Heber i suigrači izgledali su nemoćno u utakmici protiv Norvežana
Heber i suigrači izgledali su nemoćno u utakmici protiv Norvežana Foto: Lario Tus

Europska liga - uzvratna utakmica 3. pretkola

RIJEKA - SARPSBORG 0:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 5351

Sudac: D. Rumšas (Litva) 7

Strijelac: 0:1 Mortensen (83)

Žuti kartoni: Halvorsen (70), Zuta (75), Muhammed (88)

RIJEKA: Sluga 5, Pavelić 5 (87 Čolak -), Punčec 5, Župarić 5, Zuta 5,5, Ćanađija 5, Grahovac 5, Pavičić 5 (67 Puljić -), Heber 5 (77 Kvržić -), Acosty 5, Gorgon 5,5

SARPSBORG: Vasyutin 6, Tvelta 5,5 (83 Larsen -), Jorgensen 6 (59 Utvik ), Tamm 6, Thomassen 6, Zachariassen5,5, Lund-Nielsen 5,5, Halvorsen 6, Askar 5,5 (74 Heintz -), Mortensen 6, Muhammed 6

Nogometaši Rijeke oprostili su se od Europe porazom u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europske lige, Sarspsborg je pogotkom u 83. minuti zasluženo pobijedio.

U 83. minuti Rijeka je primila pogodak na jedini mogući način - nakon prekida!

Nakon ubačaja s poludistance Mortensen je neobjašnjivo primio loptu u noge usred kaznenog prostora i iz okreta pogodio za veliko norveško slavlje - 0:1.

Do kraja utakmice Muhammed je sam istrčao ispred Sluge, vratar Rijeke obranio je "zicer" i produžio lažnu nadu za još nekoliko minuta.

Rijeka nije bila ni blizu pogotku koji bi utakmicu odveo u produžetke.

Trener Matjaž Kek na teren je poslao istu momčad koja je počela utakmicu u Norveškoj, trebalo je vidjeti kako će se isti igrači u duel-igri ponašati u drugačijim okolnostima.

Ponašali su se tako inventivno da ni priliku nisu stvorili, dojam je da su odustali od nadigravanja prije nego što je utakmica počela.

Taktički je počelo očekivano, obostrano vrlo plitko na svim dijelovima igrališta.

Odmah je bilo jasno da će prednost steći momčad koja se brže i preciznije bude otvarala. Norvežani su stajali dovoljno visoko da je utakmica mogla postati zanimljiva.

Već nakon uvodnih minuta zadovoljniji su mogli biti gosti koji su nametnuli čvrstu duel-igru kojoj je svrha bila da lopta što više leti po zraku.

Malo se toga osmišljenog događalo po travnjaku, riječka momčad nije uspjela uspostaviti protok lopte, riječki pokušaji sveli su se isključivo na brze transformacije.

Nisu baš bili uspješni, pa se u silovanju nogometa nešto konkretno moglo dogoditi jedino na silu.

Pavičićev (37) udarac sa 18 metara, koji je više izgledao kao oštrije dodavanje i Acostyjev (38) slabi udarac glavom nakon ubačaja iz kuta, bila su jedina su dva izravna riječka pokušaja.

Oba su bila opasna kao i zagrijavanje za vratare.

Norvežani ni to nisu uspjeli!

Halvorsen (17) je pokazao da imaju igrača s jakim udarcem, ali daleko su najopasnije izgledali kada bi Thomassen rukom ubacivao loptu iz auta.

U drugom dijelu ništa se nije promijenilo u pristupu obiju momčadi, riječka je momčad opravdanje za opstrukciju do 83. minute mogla imati jedino u aktivnom rezultatu iz prve utakmice.

Gorgonov (49) udarac sa 17 metara i Heberov (76) udarac sa 23 metra dogodili se stjecajem okolnosti u igri bez ijednog pokušaja odigravanja zadnjeg pasa.

Naslabije europsko izdanje u mandatu Matjaža Keka završilo je prvim porazom ove sezone.

Budući da je Maccabi u uzvratu pobijedio (2:1) Pyunik, Norvežani u play-offu igraju protiv izraelske momčadi.