EUROPSKA LIGA

Rijeka ispala u play-offu, Gent odigrao neodlučeno

Četvrtak, 29. kolovoza 2019. 21:59 Napisao/la  Igor Vranić

Rijeka - Gent 1:1. U drugom dijelu riječka momčad je  više iznenadila pristupom nego nastupom, od momčadi koja ganja rezultat očerkivalo se  više trke i agresivnosti

Jakov Puljić postigao pogodak za Rijeku
Jakov Puljić postigao pogodak za Rijeku Foto: Lario Tus

Europska liga - uzvratna utakmica play-offa

RIJEKA - GENT 1:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 7562

Sudac: Francois Letexier (Francuska) 7

Žuti kartoni: Puljić (21), Capan (56), Kaminski (67), Asare (88)

Strijelci: 1:0 Puljić (32), 1:1 Plastun (34)

RIJEKA: Prskalo 6, Raspopović 6, Punčec 6, Župarić 6, Tomečak 5,5, Capan 5,5 (71 Murić -), Lepinjica 6, Halilović 5,5 (77 Gorgon -), Lončar 6, Acosty 6, Čolak - (19 Puljić 6)

GENT: Kaminski 6, Lustig 6,5, Plastun 7, Ngadeu-Ngadjui 6,5, Asare 6, Owusu 6,5, Kums 6 (77 Montes -), Dejaegere 6,5, Odjidja 6, David 5,5, Depoitre 5,5 (77 Kvilitaia -)

Gent i Rijeka odigrali su na Rujevici utakmicu bez pobjednika (1:1) čime se riječka momčad oprostila od Europe.

Igor Bišćan počeo je utakmicu u očekivanom sastavu, umjesto ozlijeđenog Kvržića igrao je Tomečak.

Capan se nije uvlačio u krilo stoperima kao u prvoj utakmici, pa se može reći da je riječka momčad bila posložena napadački.

Jedina promjena u sastavu Genta bio je Kums umjesto Yaremchuka, koji nije bio u rosteru.

U 10. minuti Lustig je zdesna lijevom nogom na drugoj strani proigrao Asarea, koji nije dobro tehnički reagirao kada je osvanuo na 8 metara ispred Prskala.

U 13. minuti Acosty jer pobjegao desnim bokom, pravodobno gurnuo loptu natrčalom Lončaru, koji na 7 metara od Kaminskog nije dobro zahvatio loptu.

U 15. minuti novi peh za Rijeku, Čolak je morao izaći zbog ozljede.

Rijeka je ključnu europsku utakmicu igrala bez dvojice najboljih igrača (Kvržić, Čolak).

U 32. minuti Lončar se probio lijevom stranom, ubacio na drugu vratnicu, gdje je Acosty uz pomoć Asarea primirio loptu, vratio Puljiću koji se uspio pojaviti na otvorenom udarcu s 10 metara i pogodio mrežu pokraj Kaminskog - 1:0.

Radost nije dugo trajala.

U 34. minuti nakon ubačaja iz prekida u gužvi u kaznenom prostoru lopta se odbila stoperu Plastunu, koji je besprijekorno izveo udarac iz poluvoleja i loptu zakucao u mrežu s 10 metara - 1:1.

U sudačkoj nadoknadi Plastun je zamalo drugi put postao strijelac, nakon ubačaja iz kuta stoper gostiju glavom je loptu poslao iznad vratijiu.

Rezime prvoga dijela svodi se na činjenicu da je momčad Genta igrala upravo onako kako je Rijeci trebalo najviše odgovarati.

Držali su gosti loptu samo zbog posjeda, nije belgijska momčad izgledala previše ambiciozno u završnici, izostali su okomiti ulasci iz drugoga plana, pa je riječka obrana relativno lako čuvala prilaze Prskalu.

Šteta da u riječkoj središnjici nije postojalo malo više poduzetnosti, brzine i kvalitetnijih rješenja u transformaciji. Nije ih ni moglo biti s takvim odabirom igrača.

U drugom dijelu riječka momčad je  više iznenadila pristupom nego nastupom, od momčadi koja ganja rezultat očerkivalo se  više trke i agresivnosti.

Ništa Bišćan nije mijenjao na početku drugoga dijela, pa se ništa nije ni moglo promijeniti, nastavili su gosti kontrolirati rezultat bez posebnog pritiska.

Trener Rijeke očito je čekao da utakmica uđe u završnicu, od 71. minute ušao je Murić umjesto Capana, momčad je dobila napadačke konture.

Nekoliko minuta kasnije umjesto Halilovića ušao je Gorgon, Bišćan je potpuno promijenio središnjicu.

Nije se u igri Rijeke ništa bitno promijenilo u sadržaju osim što je Murić s nekoliko pokušaja proigravanja izazvao uzdahe na tribinama.

Izostao je na kraju čak i očekivani fizički pritisak uz podršku s tribina, nije Rijeka imala mentalne snage ni silom nešto pokušati.

U 92. minuti Puljić je propustio jedinu priliku na objema stranama, pogrešno je zahvatio loptu u pokušaju udarca s 14 metara.

Time je Gent utakmicu priveo kraju lakše nego što se očekivalo.