EUROPSKA LIGA

Rijeka doživjela aktivan poraz u Gentu

Četvrtak, 22. kolovoza 2019. 22:43 Napisao/la  SC

Gent - Rijeka 2:1. Rijeka povela iz jedinoga udarca u okvir vratiju tjekom utakmice u kojoj je riječka obrana izgleda kompaktnije do odmora

Tibor Halilović postigao pogodak koji ostavlja nadu

Europska liga - prva utakmica play-offa

GENT - RIJEKA 2:1

Ghelamco Arena. Gledatelja 12.000

Sudac: Daniel Stefanski (Poljska) 7

Strijelci: 0:1 Halilović (39), 1:1 Depoitre (57), 2:1 Depoitre (71)

Žuti kartoni: Owusu (14), Kvržić (33), Yaremchuk (59), David (68)

GENT: Kaminski -, Lustig 6,5, Ngadjui 6,5, Plastun 6, Asare 6, Odjidja-Ofoe 7, Owusu 6, Dejaegere 6 (63 Bezus), David 6 (89 Kubo -), Yaremchuk 6 (83 Verstraete -), Depoitre 7,5

RIJEKA: Prskalo 6, Raspopović 5, Punčec 5,5, Župarić 5, Kvržić 6 (69 Velkovski -), Capan 5,5, Lepinjica 5, Lončar 5, Halilović 6, Acosty 5,5 (79 Iglesias -), Čolak 5,5 (86 Puljić -)

Rijeka je ostvarila aktivan poraz (1:2) u Gentu!

Rezultat izgleda pozitivnije nego igra Rijeke, koja odavno nije izgledala tako podređeno u jednoj europskoj utakmici.

U 39. minuti Kvržić je u transformaciji na nepostavlju domaću obranu započeo akciju proigravši Halilovića na desnoj strani, Halilović je gurnuo loptu Čolaku u sredini kaznenog prostora.

Poremetio se raspored domaće obrane, napadaču Rijeke na leđima je ostao kapetan Odjidja-Ofoe, koji je uspio kratko odbiti loptu taman za natrčalog Halilovića, koji je loptu prizmeno poslao u suprotni kut - 0:1.

Rijeka je povela iz jedinoga udarca u okvir vratiju tjekom utakmice u kojoj je riječka obrana izgleda kompaktnije do odmora.

Zbila se riječka momčad u svojoj trećini s Capanom uvučenim u zadnji obrambeni red i odolijevala naletima domaće momčadi!

Duplirao je Bišćan prostore na bokovima, teneru Rijeke bilo je važno da ubačaji stižu s poludistance, a tada su uvijek u prednosti obrambeni igrači.

Rekao bi Nenad Bjelica da je Bišćan parkirao autobus u svom kaznenom prostoru, ali nema Bišćan sreće kao Bjelica da se u play-offu može bahatiti kvalitetom svojih igrača.

Ne bi se baš ni Bjelica mogao bahatiti da Dinamo u play-offu igra protiv Genta!

Tako zbijena riječka momčad držala je visoku razinu koncentracije u duelima u prvom dijelu, posebice u duelima na tzv. druge lopte, što je najčešće presudno važno kada trpiš takav pritisak.

Dvaput je riječka obrana ispala iz rasporeda.

U 33. minuti David je prošao desnom stranom i ubacio u prazno, a u 36. minuti Yaremchuk je promašio priliku zbog koje se trener Jess Thorup uhvatio za glavu...

Acosty je izgubio loptu na polovici igrališta, Depoitre je proigrao Yaremchuka, koji je sam istrčao ispred Prskala i loptu poslao na tribine!

Osjetio je Thorup zašto se treba loviti za glavu, tri minute kasnije stigla je kazna za promašaj.

U drugom dijelu momčad Genta još je više pojačala pritisak.

U 57. minuti Yaremchuk je na malom prostoru demonstrirao moć, u deset metara pretrčao je Capana po lijevoj strani kaznenog prostora, ubacio idealno u sredinu gdje je Depoitre zakucao loptu u praznu mrežu - 1:1.

U 65. minuti riječka momčad izgubila je najboljega igrača, Kvržić se u trku uhvatio za ložu i zalegao na travu prije nego što je na nosilima napustio teren.

U jeku najvećeg pritiska ušao je Velkovski, Capan je preselio na desni bok.

U 71. minuti prvi put je popustila koncentracija riječke obrane na ubačaje sa strane.

Lustig je ubacio s poludistance, Župarić je proklizao, a Depoitre skočio kao na treningu i glavom loptu od trave poslao u mrežu - 2:1.

Uočljivo je laknulo domaćinima kada su preokrenuli rezultat, popustio je malo pritisak na zadnju liniju riječke obrane, prešla je riječka momčad nekoliko puta organizirano preko središta igrališta.

Ništa opasno po Gent, ali značajno za Rijeku!

Prepustili su domaćini svjesno riječkoj momčadi posjed i čekali da riječka obrana izađe kao u 79. minuti, kada je Depoitre primio loptu iza Župarića i iz okreta loptu poslao preko vratiju.

U 80. minuti opet je Yaremchuk promašio "zicer".

Opet je Lustig ubacio s poludistance, opet su riječki stoperi neobjašnjivo stali, Yaremchuk je ostao sam na skoku i glavom loptu poslao preko vratiju.

Bila je to zadnja prilika Genta na utakmici.

U drugom dijelu Rijeka je jedino iskoristila priliku izgubiti utakmicu rezultatom zbog kojega se ima pravo nadati u iznenađenje na Rujevici.