Vaterpolisti Primorja EB unatoč porazu od Solarisa osvojili peto mjesto u prvenstvu Hrvatske

Srijeda, 16. svibnja 2018. 20:44 Napisao/la  V. P.

Uzvratni susret za 5. mjesto u prvenstvu Hrvatske: Primorje EB - Solaris 7:10 (0:2, 3:2, 0:3, 4:3). Solaris je vodio od prve do posljednje minute, dok su Primorjaši u 24. minute igre zabili samo tri pogotka

Maroš Tkač (Primorje EB)
Maroš Tkač (Primorje EB) Foto: Lucio Vidotto

Uzvratni susret za peto mjesto prvenstva Hrvatske

PRIMORJE EB - SOLARIS 7:10 (0:2, 3:2, 0:3, 4:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 100

Suci: Robert Tiozzo i Joško Prančić (oba Split)

Delegat: Robert Jambrović (Zagreb)

PRIMORJE EB: Čubranić 9 obrana, Čunko, Brubnjak 2, Kovačević, Peroš 2, Blažić 1, Tkač, Babić, M. Augusti, Radulović 1, S. Augusti 1, Paparić, Milošević, Ford

SOLARIS: Jukić 12 obrana, Malenica 1, Komadina 2, Štrkalj 1, Petković 2, Nimac, Vlahović 1, Rak, Koprčina, Bulat, Pelicarić 1, Seterović, Kale, Kintsurashvili 2

Igrač više: Primorje EB 5 (1), Solaris 7 (5)

Vaterpolisti primorja Erste banke osvojili su peto mjesto u prvenstvu Hrvatske unatoč porazu od Solarisa 7:10 u uzvratnom susretu na Kantridi.

Primorjaši su loše otvorili prvu četvrtinu.

Solaris je poveo u 2. minuti golom Komadine sa igračem više.

Primorjaši su redali napade, ali završavali su ih isforsiranim udarcima preko gola.

Novog igrača više šibenska momčad iskoristila je dvije minute kasnije kada je zabio Kintsurashvili - 0:2.

Prvi napad riječkih vaterpolista u drugoj dionici ponovno nije završio golom.

Solaris je s druge strane Radulovićevo isključenje pretvorio u vodstvo - 0:3.

Radulović je iskoristio pogrešku Solarisa te kontru pretvorio u prvi pogodak za domaću momčad u 11. minuti - 1:3.

Uslijedio je novi pogodak domaćih u režiji Blažića za smanjenje prednosti Šibenčana - 2:3 u 12. minuti.

Nakon što je Čubranić upisao svoju četvrtu obranu, na drugoj strani je i raspoloženi Jukić zaustavio udarac Paparića.

Vlahović koristi brojčanu prednost i odvodi Solaris ponovno na plus dva, 2:4.

Brubnjak je svoje isključenje u prijašenjm napadu nadoknadio pogotkom u idućem napadu domaćih - 3:4.

Uspjeli su domaći vaterpolisti zaustaviti novi napad gostiju, ali raspoloženi vratar Ivan Jukič izašao je kao pobjednik iz dvoboja sa Čunkom.

Dvostruko isključenje Primorjaši nisu iskoristili, ponajprije zbog vratara Jukića, a na sreću po domaće isključenje nisu iskoristili ni gosti te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom - 3:4.

Solaris je i u nastavku nastavio uspješno koristiti igrača više, Petković je pogodio za 3:5, dok Primorju to nije uspjevalo.

Petković je u idućem napadu ponovno zatresao mrežu za novih plus tri u korist Solarisa - 3:6.

I dok domaći vaterpolisti nikako nisu uspjevali premostiti hobotnicu na šibenskim vratima Jukića, gosti su punili mrežu.

Kintsurashvili je povećao vodstvo na plus četiri minutu prije kraja treće četvrtine - 3:7.

Primorjaši i kada su imali čisti šut poput Blažića u završnici treće dionice lopta bi odsjela na stativi.

Tako su domaći treću četvrtinu završili bez pogotka.

Posljednju dionicu Primorjaši su se probudili, prvo je Brubnjak realizirao igrača više, a zatim je i Peroš pronašao put do mreže Solarisa - 5:7.

Na gol zaostatka domaće je doveo Sven Augusti u 27. minuti - 6:7.

Pelicarić i Malenica sa dva su pogotka ponovno odveli Solaris na plus tri, 6:9 četiri minute prije kraja.

Peroš smanjuje na 7:9, a Čubranić dvjema intervencijama zaustavlja goste.

Minutu i pol prije kraja Komadina pogađa za 7:10, no domaći su se uspješno obranili.