RAZIGRAVANJE ZA 5. MJESTO

Primorje EB pobijedilo Solaris u prvoj utakmici

Subota, 27. travnja 2019. 21:10 Napisao/la  SC

Primorje EB - Solaris 8:7 (1:2, 3:0, 2:5, 2:0). U samoj završnici kod rezultata 7:7, vratar Čubranić sjajnim obranama uspio sačuvati mrežu netaknutom, a pobjedu je domaćima donio Dario Rakovac

Primorje EB pobijedilo Solaris

Prva polufinalna utakmica PH za plasman od 5. do 8. mjesta

PRIMORJE EB - SOLARIS 8:7 (1:2, 3:0, 2:5, 2:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 100

Suci: Gavrilović i Matijević. Delegat: Vlašić

PRIMORJE EB: Čubranić 9 obrana, Ćunko, Brubnjak 1, Putt 2, Marić, Blažić 1, Tkač, Rakovac 1, Augusti, Vrlić, Paparić, Aksentijević 2, Milošević, Car 1

SOLARIS: Šparada 10 obrana, Malenica, Petković, Štrkalj 1, Begović, Erak, Vlahović 1 (1), Pelicarić 1, Bušelić, Bulat, Lipar, Koprčina 4, Jukić, Kreković

Peterci: Primorje EB /, Solaris 1 (1)

Igrač više: Primorje EB 5 (6), Solaris 3 (7)

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili su šibenski Solaris u prvoj polufinalnoj utakmici za plasman od petog do osmog mjesta.

Povratnik u redove Primorja EB nakon duže stanke zbog ozljede iskusni Srđan Aksentijević doveo je Primorje EB u vodstvo u 5. minuti.

Gosti su prvo uspjeli izjednačiti preko Pelicarića iskoristivši prednost igrača više 56 sekundi prije kraja četvrtine, a zatim i povesti golom Koprčine koji je pogodio pet sekundi prije sirene - 1:2.

U nastavku Australac Putt dva puta koristi igrača više i dovodi rezultat prvo u egal - 2:2 u 10. minuti, a zatim u 15. minuti pogađa za vodstvo Primorja EB 3:2.

Maroš Tkač ne uspjeva zatresti mrežu 50 sekundi prije kraja, ali Vrlić je izborio isključenje, a Blažić taj poklon iskoristio za pogodak i rezultat 4:2 s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Na otvaranju treće dionice Blažić radi prekršaj za isključenje, ali vratar Čubranić brani udarac Vlahoviću te rezultat ostaje isti.

No u 19. minuti Erak radi prekršaj na Papariću, a njegovo isključenje Aksentijević koristi za povećanje vodstva na 5:2.

Rakovac je u istoj minuti skrivio peterac kojega je uspješno realzirao Vlahović za 5:3.

Vratar Solarisa Šparada brani pokušaj Vrlića, a na drugoj strani Koprčina pogađa i dovodi Šibenčane na samo gol zaostatka za Primorjašima - 5:4.

Trener domaćih Igor Hinić zove predah tri i pol minute prije isteka treće četvrtine, ali nije uspio zaustaviti pozitivan niz gostiju.

Aksentijevićev udarac je blokiran, a Šibenčani uspjevaju izjednačiti golom Koprčine - 5:5, a minutu kasnije ponovno doći u vodstvo zahvaljujući istom igraču koji koristi prednost igrača više - 5:6.

Car uspjeva dovesti domaće u egal, ali sedam sekundi prije kraja četvrtine Štrkalj koristi igrača više te odvodi Solaris na odmor uoči posljednje četvrtine sa plus jedan, 6:7.

Rakovac osvaja loptu na početku četvrtine, ali Aksentijević ne uspjeva zatresti mrežu.

Vratar Čubranić zaustavlja pokušaj Štrkalja, a njegov kolega s druge strane Šparada udarac Blažića.

No, put do mreže ipak pronalazi Brubnjak koristeći brojčanu prednost i pogađa za 7:7 pet i pol minuta prije kraja utakmice.

Čubranić čuva Primorjaše sa četiri uzastopne obrane, a Rakovac minutu i 13 sekundi prije kraja donosi domaćima minimalnu prednost 8:7, ali i pobjedu.