Primorjaši poraženi i u uzvratnom susretu četvrtfinala doigravanja prvenstva Hrvatske

Nedjelja, 24. ožujka 2019. 15:54 Napisao/la  SC

Prvenstvo Hrvatske uzvratna utakmica četvrtfinala: Jug CO - Primorje EB 14:8 (4:2, 5:2, 1:1, 4:3). Nakon početnog vodstva Primorja EB i gola Paparića u 3. minuti, sve je bilo u znaku domaćina.

Jug lako do pobjede protiv Primorja EB
Jug lako do pobjede protiv Primorja EB Foto: Duborvački vjesnik

Prvenstvo Hrvatske uzvratna utakmica četvrtfinala

JUG CO - PRIMORJE EB 14:8 (4:2, 5:2, 1:1, 4:3)

Bazen u Gružu. Suci: Sivčević i Milinović. Delegat: Mladinić

JUG CO: Popadić, Macan 2, Fatović 3, Lončar, Joković 1, Garcia 1, Lozina 1, Merkulov 1, Kržić 1, Žuvela, Benić 3, Cukrov 1, Vukojević, Stahor

PRIMORJE EB: Čubranić, Čunko, Brubnjak 2, Babić, Peroš 1, Blažić, Tkač 1, Rakovac 1, Petrić, Vrlić, Paparić 1, Marić 2, Milošević, Car

Tri isključenja: Merkulov, Cukrov (Jug CO), Babić (Primorje EB)

Igrač više: Jug CO 5 (9), Primorje EB 3 (14)

Vaterpolisti Primorja Erste bank očekivano su poraženi i u uzvratnom susretu četvrtfinala prvenstva Hrvatske od kvalitetnijeg dubrovačkog Juga.

Nakon početnog vodstva Primorja EB i gola Paparića u 3. minuti kojemu je prethodilo isključenje Marka Žuvele, ali i neiskorišteni igrač više Jugaša, sve je bilo u znaku domaćina.

Maro Joković je bio pogodio okvir gola, a ne mrežu riječkog sastava, koji je vodio dok minutu i 27 sekundi poslije Joković nije pobjegao u kontru te ovaj put bio nepogrešiv.

Prvi put je Jug poveo u uzvratnoj utakmici tri minute i 47 sekundi prije kraja prve četvrtine - Xavi Garcia je bio strijelac s igračem više.

Potom je Filip Kržić ukrao loptu Primorjašima, ali Jug nije zaključio taj napad novim pogotkom, te je gost došao u priliku izjednačiti.

Maroš Tkač je iskoristio tu priliku – 2:2 (2:36 prije kraja prve četvrtine).

Primorje se opet našlo u minusu 52 sekunde poslije kad je precizan bio Kržić.

Budući su Jugaši nakon toga nanizali još tri pogotka, poveli sa 6:2, više se momčad Igora Hinića nije uspjela vratiti...(izvor Duborvački vjesnik)