Kup: Vaterpolisti Primorja pobijedili Medveščak u 2. kolu, izvjestan dvoboj dvaju Jadrana

Petak, 01. prosinca 2017. 22:23 Napisao/la  SC
Lovro Paparić (Primorje)

Vaterpolisti Primorja ostvarili su pobjedu (10:9) protiv Medveščaka u utakmicu 2. kola kvalifikacijskog kup-turnira, koji se održava u Dubrovniku.

Primorje je furiozno otvorilo utakmicu, dvije i pol minute prije kraja druge četvrtine igrači Igora Hinića imali su prednost 6:0.

Momčad Medveščaka se pribrala, nametnula je ritam kojim je stigla do aktivnog rezultata.

Na kraju treće četvrtine Primorje je imalo samo pogodak prednosti (8:7).

U zadnjoj dionici Tkač i Augusti podižu prednost na tri gola (10:7), ali se Medveščak  nije predao.

Anzulović i Markić smanjuju vodstvo Primorja 10:9  minutu prije kraja utakmice.

Paparić nije realizirao napad Primorja, Medveščak je imao zadnji napad, ali Herceg 20 sekundi prije kraja gubi loptu, koja je završila u rukama riječkog Australca Forda.

Time je završena utakmica u kojoj je presudila bolja igra Primorja s igračem više (4/7 prema 1/6), Fran Čubranić  (10) ostvario je četiri obrane više od Duje Jelovine (6).

U dvoboju dvaju Jadrana, kostrenski je splitskom uspio postići čak 8 pogodaka.

Problem je što je momčad trenera Andreja Brale primila 22 pogotka od moćnog splitskog sastava koji vodi Ivan Asić.