Svjetski Kup: Saša Gerbec srebrni na 50 m prsno, Dominik Straga 7. na 100 m mješovito

Subota, 12. listopada 2013. 23:03 Napisao/la  L.K.

Prvog dana Svjetskog Kupa u Moskvi Saša Gerbec osvojio je srebrnu medalju u utrci 50 m prsno dok je Dominik Straga završio na 7. mjestu u disciplini 100 m mješovito.

Prvog dana Svjetskog Kupa u Moskvi u subotu Primorjaši Saša Gerbec i Dominik Straga plivali su vrlo dobro. Saša Gerbec osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50 m prsno u vremenu 27.09 rezultat vrijedan 809 bodova, što je ujedno identičan rezultat njegovom osobnom rekordu.

U jutrošnjim kvalifikacijama Gerbec je otplivao treće vrijeme 27.29 a popodne se spustio za još 20 stotinki. Ispred Gerbeca bio je jedino pobjednik Roland Schoeman iz Južne Afrike s vremenom 25.83.

Dominik Straga u utrci na 100 mješovito u jutarnjim kvalifikacijama otplivao je rezultat 55.20 te kao osmi izborio popodnevno finale u kojem je završio na 7. mjestu sa 30 stotinki sporijim rezultatom. Straga je plivao i u utrci na 100 metara slobodno gdje je u jutarnjim kvalifikacijama završio na 24. mjestu s vremenom 50.16.

U nedjelju, drugog dana Svjetskog Kupa, Gerbec pliva discipline 50 m leđno i 100 m prsno, dok će Dominik Straga nastupiti u disciplini 200 m mješovito.