HPS Grand prix Victoria – Primorje: Jovanovićka i Gerbec zlatni, Koloniću srebro

Subota, 15. veljače 2014. 23:03 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Sanja Jovanović osvojila je prvo mjesto u „svojoj“ disciplini 50 m leđno, a Saša Gerbec u disciplini 50 m prsno.

Prvog dana HPS Grand prix mitinga Victoria – Primorje plivači Primorja Co osvojili su dvije zlatne medalje u apsolutnoj kategoriji, te po jedno srebro i jednu broncu.

Prijepodne plivane su kvalifikacije a poslijepodne od 17 sati nakon svečanog otvaranja mitinga od strane novog predsjednika Primorja CO Predraga Kovačića plivala su se A, B i C finala.

Sanja Jovanović plivačica Primorja CO bila je najbrža u disciplini 50 m leđno isplivaši dionicu za 28.85 sekundi što joj je donijelo 825 FINA bodova. Do zlata je doplivao i Saša Gerbec u disciplini 50 m prsno. Gerbec je isplivao vrijeme 28.33 vrijedno 834 FINA bodova.

Do srebrne medalje doplivao je Teo Kolonić u disciplini 100 m leđno s vremenom 58.06 (715 FINA bodova).

Junior Lovro Draginić u disciplini 50 m leptir osvojio je brončanu medalju u apsolutnoj kategoriji s vremenom 25.51 (679 FINA bodova) što mu je u juniorskoj konkurenciji donijelo zlatnu medalju. Lovro je u juniorskoj konkurenciji osvojio još jedno zlato u disciplii 100 m slobodno s vremenom 53.20 (685 FINA bodova).

Medalju u juniorskoj konkurenciji za Primorje osvojila je još i Ana Petrović u disciplini 50 m slobodno s vremenom 27.57 (637 FINA bodova).

Kod mlađih juniorki jedinu medalju i to srebrnu osvojila je Lucija Deranja u disciplini 200 m leđno s vremenom 2:28.17 (597 FINA bodova).

U nedjelju ujutro na rasporedu su kvalifikacije, a poslijepodne od 17 sati finalne utrke.