EP u plivanju: Sanja Jovanović sedma u finalu na 50 leđno

Subota, 14. prosinca 2013. 20:09 Napisao/la  SC

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je sedmo mjesto u vremenu 27.18 sekundi

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović trećeg dana Europskog prvenstva u malim bazenima koje se održava u danskom Herningu osvojila je sedmo mjesto s isplivanim vremenom 27.18. Sanja je imala 12. vrijeme kvalifikacija (27.67) i deveto vrijeme u polufinalu (27.44). Pobijedila je Čehinja Simona Baumrtova koja je plivala 26.26, a Jovanović je od nje bila sporija za 92 stotinke sekunde.

Sanja Jovanović u ovoj disciplini je prije četiri godine u Istanbulu otplivala još uvijek aktualni svjetski rekord 25.70.

Saša Gerbec i Dominik Straga nisu se uspjeli kvalificirati u finale. Obojica su u svojim polufinalnim disciplinama osvojili 19. mjesto, Gerbec na 50 metara prsno (27.34), a Straga na 100 metara mješovito (54.89).

Danas su još nastupile Ana Radić i Lana Dragojević u disciplini 100m prsno zauzele 46. i 49. mjesto (1:09.85 i 1.10.26), dok je Katarina Radoš u disciplini 100 m leptir bila 40. s vremenom 1:00.92.

Mladi Sven Arnar Saemundsson je u disciplini na 1.500 m slobodno postavio novi juniorski rekord 15:11.21, ali mu to nije donijelo plasman u polufinale.