Ivan Vujević srebrni, atletičar Kvarnera drugi u skoku u dalj na prvenstvu Balkana

Nedjelja, 18. veljače 2018. 17:19 Napisao/la  SC
Ivan Vujević (Hrvatska), Izmir Smajlaj (Albanija), Sanjin Simić (Hrvatska)

Atletičar Kvarnera Ivan Vujević osvojio je srebro na prvenstvu Balkana održanom u Istanbulu.

Vujević je do srebra u skoku u dalj stigao rezultatom 7,60 m što je i njegov najbolji rezultat sezone.

Hrvatski atletičari i atletičarke osvojili su ukupno sedam medalja, dva zlata, dva srebra i tri bronce što ih je svrstalo na peto mjesto zemalja koje su osvajale medalje na ovom Prvenstvu.

Naslove prvaka Balkana osvojili su Ana Šimić u skoku u vis sa svojim najboljim rezultatom sezone 1,92 m i Ivan Horvat u skoku s motkom koji je također skočio svoj najbolji rezultat sezone 5,55 m.

Srebro je osim Vujevića osvojila Ivana Lončarek na 60 m prepone sa 8,17 izgubivši zlato za samo 6 tisućinki sekunde.

Brončane medalje osvojili su Sanjin Šimić u skoku u dalj s preskočenih 7,58 m, Kristina Dudek na 400 m sa 55,03 i Paola Borović u troskoku sa 13,43 m.