SP U BOĆANJU

Karlo Šaban donio zlato u Jadranovo, Bajrićka srebrna

Nedjelja, 28. listopada 2018. 09:45 Napisao/la  SC

Karlo Šaban (Sveti Jakov Jadranovo) postao u-18 svjetski prvak u pojedinačnom klasičnom, Carrolina Bajrić (Čavle Škola boćanja) srebrna u bližanju i izbijanju u krug

Karlo Šaban, Mateo Načinović, Carrolina Bajrić i Marin Ćubela

Hrvatski boćari Marin Ćubela (Noventa) i Mateo Načinović (Pontese) osvojili su zlatno odličje na Svjetskom prvenstvu u Kini u kategoriju U-23.

Ćubela i Načinović zlato su osvojili u štafetnom izbijanju pobjedivši talijanski dvojac Mattea i Simonea Manu, ali tek nakon dodatnih dvije i pol minute jer je nakon pet minuta rezultat bio jednak 50/60:50/60.

Nakon dodatnog raspucavanja Načinović i Ćubela su bili bolji 28/31:27/31.

Drugo hrvatsko zlato osvojio je Karlo Šaban (Sveti Jakov, Jadranovo) u pojedinačnom klasičnom u kategoriji U-18,  koji je također bio bolji od talijanskog predstavnika Gabrielea Graziana 13:2.

Carrolina Bajrić (Čavle Škola boćanja) srebrna je u bližanju i izbijanju u krug među seniorkama, a Luka Gašpar (Ploče) također je osvojio srebro u istoj disciplini u kategoriji U-18.

Filip Matijašić (Pazin) i Luka Gaššpar (Ploče) osvojili su srebro u parovima kategorije do 18 godina.

Uz već osvojene dvije bronce, one u mješovitoj štafeti Načinovića i Bajrić te Ćubele u brzinskom U-23, hrvatske boćarice Nives Jelovica i Tanja Grubiša (obje Labin) dodale su i treću osvojenu u paru u ženskoj konkurenciji.