1. liga odbojkašica: Kostrenjanke pobijedile Rijeku u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu

Subota, 14. veljače 2015. 09:31 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola četvrtek skupine: Rijeka CO - Kostrena 2:3 (25:23, 20:25, 25:23, 22:25, 12:15). Valentina Vrbanc bila je apsolutno prvo ime utakmice

Prva liga odbojkašica -  1. kolo četvrte skupine

RIJEKA - KOSTRENA 2:3  (25:23, 20:25, 25:23, 22:25, 12:15)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 50.

Suci: D. i A. Stipaničev (Rijeka). Delegat: Branković (Rijeka).

RIJEKA CO: Popić 12, Gatara, Barać 5, Milosavljević 9, Boban, Francetić, Šćulac 24, Mioč 10, Kraljević 7, Cvijić (L).

KOSTRENA: M. Bačić, Brajković, Zdrilić 23, Dujmić, Murgić, Vrbanc 28, Tićak 13, Šaban 6, Mišković, Malatestinić 11, V. Bačić.

Napad poeni: Rijeka 48 (Šćulac 21), Kostrena 63 (Vrbanc 22).

Blok poeni: Rijeka 9 (Popić 4), Kostrena 7 (Šaban 3).

Servis poeni: Rijeka 9 (Barać 4), Kostrena 11 (Vrbanc 5).

Servis greške: Rijeka 13, Kostrena 13.

Neforsirane greške: Rijeka 15, Kostrena 23.

Odbojkašice Kostrene pobijedile su u susjedskom derbiju Rijeku na Trsatu 3:2 nakon nešto više od dva sata igre. Prvi je to derbi ove dvije ekipe u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu.

Riječanke su na otvaranju utakmice bile bolje, no i taj su set mogle izgubiti da nisu gošće napravile dvije greške u samoj završnici. Nakon katastrofalnog drugog seta, u trećem su odbojkašice Rijeke uspjele nadoknaditi zaostatak od 21:17 i osvojiti set.

U četvrtom setu Kostrenjanke su nizale pogreške, ali druga strana to nije uspjela kapitalizirati te je utakmica otišla u peti set.  Kostrena je povela 10:6 u petom setu, Riječanke su uspjele izjednačiti na 10:10,  ali jedan pogrešan servis, jedan blok Ive Zdrilić i jedan neobranjivi servis Valentine Vrbanc odveli su Kostrenu do važne pobjede.

Valentina Vrbanc bila je apsolutno prvo ime utakmice, neriješiva enigma za riječki blok. Veliki doprinos pobjedi dala je i iskusna Iva Zdrilić. Riječankama će za utjehu ostati jedan bod u borbi za ostanak.