Riječki odbojkaši svladali lidera prvenstva i pobjednika Kupa

Subota, 25. veljače 2012. 19:55 Napisao  Marko Babić

Rijeka - Mursa PAN 3:1 (23:25, 25:16, 25:23 25:20). Riječani su u završnici treće dionice zamalo prokockali 22:19, ali su nakon napada Dženana Pečenkovića i dvije neforsirane pogreške Osječana stigli do vodstva 2:1

Rijeka - Mursa PAN 3:1

Utakmica 20. kola Prve lige odbojkaša: Rijeka - Mursa PAN 3:1 (23:25, 25:16,25:23,25:20).

Dvorana mladosti.  Gledatelja: 40. Suci: Perić (Zagreb), Stipaničev (Rijeka).

RIJEKA: Lasić, Krmpotić, Branković, Jurišić, Hrabrov, Dž. Pečenković, Cibić, Srdoč, Jozić, D. Lasić, Jurčević (L), Dorić.

MURSA PAN: Suk, Vranješ, J. Sućur, Jurić, Vranješ, Ščerbakov, Kolarić, K. Šućur, Prlić, Puljić, Ivković (L).

Odbojkaši Rijeke pobijedili su Mursu PAN, aktualnog osvajača Kupa Hrvatske i trenutno vodeću momčad hrvatskog prvenstva. Riječani su pokazali da imaju što za ponuditi, posebice kada oscilacije svedu na minimum. Ostaje samo žal da je pobjedi svjedočila sačica ljudi.

Susret je prelomila treća dionica koja je bila neizvjesna do samog kraja, a gosti su nadoknadili vodstvo domaćina 22:19, da bi blokom Prlića na Srdoču stigli do vodstva 22:23. Riječani su ipak smogli snage i nakon napada Dženana Pečenkovića i dvije neforsirane pogreške Osječana stigli do vodstva 2:1 u setovima. Četvrta dionica bila je neizvjesna na otvaranju, domaćin je uskoro pobjegao na 14:10, pa 19:15 i mirno priveo susret kraju.

Riječanima je u prvom setu najviše problema zadao upravo Prlić koji je u gotovo svakoj  situaciji ima rješenje za domaći blok. Riječani su prvo vodstvo u prvoj dionici  stekli kod 13:12, a na drugu minutu odmora otišli su s tri poena prednosti (16:13). Kao i obično kada su riječki odbojkaši u pitanju ništa ne ide lagano,  uslijedila je  gostujuća serija 7:1 (17:20). Riječani se vraćaju na 22:22, Dženan Pečenković  odličnim servisom donosi idući poen 23:22. I to je ujedno bilo sve, gosti su uzvratili s nekoliko neugodnih servisa,a upravo je Prlić zaključio priču u prvom  setu.

Drugi set je bio nešto drugačija priča. Nakon nešto lošijeg otvaranja i zaostatka 4:7, izabranici Velimira Liverića ubacili su u višu brzinu i na drugu minutu  tehničkog odmora otišli s velikih i ovoga puta nedostižnih 16:10.