1. liga odbojkaša: Riječani do prvih bodova u tvrdom dvoboju sa Centrometalom

Subota, 22. listopada 2016. 21:54 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Rijeka - Centrometal 3:1 (25:19, 28:26, 19:25, 25:14)

RIJEKA - CENTROMETAL 3:1 (25:19, 28:26, 19:25, 25:14)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 100

Suci: Vedriš i Pihler (oba Zagreb). Delegat: Medač (Rijeka)

RIJEKA: Pavlović, Ličina, Jurišić, Lešić, Osojnak, Čule, Ðorđević, L. Lasić, D. Lasić, Sušanj, Smiljanić (L), Jurčević (L).

CENTROMETAL: Marciuš, Kurteš, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Stanković, Bogdanović, Novak, Kopačević, Vincek

Odbojkaši Rijeke pobijedili su Centrometal 3:1 na Trsatu i osvojili prve bodove nakon povratka u društvo najboljih klubova.

Riječani su prvi set poveli 12:6, a zatim su pad koncentracije i nekoliko grešaka doveli set u pitanje. Nakon vodstva gostiju od 19:18, domaći su se ponovno vratili u igru i sa sedam poena u nizu osvojili prvi set.

Prijem je ponovno mučio riječke odbojkaše u drugom setu, ali nakon novog zaostatka za gostima od četiri poena, riječani su još jednom odigrali vrhunski i osvojili set. Treći set je otišao na stranu gostiju, ali domaći su se odbojkaši na vrijeme pribrali te su uvjerljivo osvojili četvrti set i potvrdili pobjedu.