Subota, 02. prosinca 2017. 21:45 Napisao/la  SC

Konjević pogodio pobjedu sekundu prije kraja

Davor Konjević (Škrljevo) Foto: Valentina Prokić

Premijer liga košarkaša - 8. kolo

ZABOK - ŠKRLJEVO 65:66 (17:18, 18:18, 19:13, 11:17)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 800

Suci: Kardum, Prpić i Mustapić (Zagreb). Opunomoćenik. Perčić (Čakovec)

ZABOK: Marić 18 (6-8), Vrlika 9 (0-2), Vlaić 15 (1-2), Kapusta 11 (5-7), Vučić 4 (1-2), Kalpić 2, Jambrović, Martinko, Tuđen, Črnjević 6, Ćutuk, Borovčak

ŠKRLJEVO: Perković 6 (1-3), Konjević 9 (2-2), Stipčić 6 (3-4), Boban, Barnjak 16 (4-4), Štemberger 14 (2-2), Ušić 2 (2-2), Furlan, Vranković, Hrnjkaš, Nash 4, Janc 9 (4-4)

Skokovi: Zabok 38 (9-29), 43 (10-33)

Trice: Zabok 4-21, Škrljevo 10-30

Slobodna bacanja: Zabok 13-21, Škrljevo 18-21

Košarkaši Škrljeva u uzbudljivoj su i neizvjesnoj završnici pobijedili u Zaboku za pola koša 65:66.

Zabok je košem Marića deset sekundi prije kraja poveo 65:64, a zatim je odlučujući koš sekundu prije kraja utakmice postigao je Davor Konjević.

Utakmica je od početka bila vrlo izjednačena i neizvjesna.

Na poluvremenu je bilo 35:36, a zatim su domaći treću četvrtinu otvorili serijom 11:1 i pobjegli na 46:37.

No tada je Janc prvo sa dva slobodna bacanja, a zatim i sa tricom četiri minute prije isteka četvrtine probudio goste koji su do kraja došli na pet poena zaostatka.

U posljednjoj četvrtini prvo je Nash pogodio za 54:51, a zatim je Barnjak tricom izjednačio na 54:54.

Nova trica Barnjaka odvela je Škrljevo na plus tri, ali zakratko jer je Marić izjednačio također pogodivši tricu, 57:57 pet minuta prije kraja susreta.

Kada je Zabok pobjegao na 60:67, Konjević je bio taj koji je izjednačio sa tri poena dvije i pol minute prije kraja.

Neizvjesnost se nastavila, no Škrljevo je imalo bolje živce i koncentraciju kada je bilo najpotrebnije.