Premijer liga: Škrljevo u neizvjesnoj utakmici na Mavrincima uzvratilo Šibenčanima za poraz na Baldekinu

Subota, 03. veljače 2018. 20:12 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Šibenik - Škrljevo 86:80 (22:19, 22:25, 18:18, 24:18). Davor Konjević najučinkovitji s 26 poena, Siniša Štemberger postigao 20 poena

Davor Konjević (Škrljevo)
Davor Konjević (Škrljevo) Foto: Valentina Prokić

Premijer liga košarkaša - 15. kolo

ŠKRLJEVO - ŠIBENIK 86:80 (22:19, 22:25, 18:18, 24:18)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 300

Suci: Hadžić, Mirilović, Paić. Delegat: Sirotić

ŠKRLJEVO: Šarac, Štemberger 20 (7-7), Ušić 5 (1-1), Barnjak 9 (4-5), Boban 5, Hrnjkaš, Perković 10 (2-3), Konjević 26 (8-10), Radunić 9 (1-1), Furlan, Janc 2, Vranković

ŠIBENIK: Radovčić, Šarić 2, Vitali 10 (1-1), Gulin, Bašić 6 (2-2), Bundović 18 /-8), Pandurić 18 (3-4), Jelić, Mileković 15 (7-7), Nakić 11 (4-5), Paić

Slobodna bacanja: Škrljevo 23-27, Šibenik 24-27

Skokovi: Škrljevo 34 (12-22), Šibenik 24 (5-19)

Trice: Škrljevo 9-24, Šibenik 6-20

Košarkaši Škrljeva na najbolji su način uzvratili Šibenčanima za poraz na njihovom terenu u produžecima.

Škrljevo je u neizvjesnoj i izjednačenoj utakmici uspjelo ostvariti pobjedu 86:80.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica, prava poslastica za ljubitelje košarke u kojoj je sve odlučeno u samoj završnici.

Susret je počeo tricom Konjevića, no nakon tri minute igre na semaforu je stajalo prvo izjednačenje 7:7.

Domaći su pobjegli na prvih plus četiri nakon četiri i pol minute igre, 11:7.

Nakon toga uspjevalo je Škrljevo održavati tu mali prednost sve do 25 sekundi prije kraja prve četvrtine kada su Šibenčani košem Bundovića došli na pola koša zaostatka.

Ipak, košem Perkovića Škrljevo je prvu četvrtinu zaključilo prednoću od plus tri, 22:19.

Poslije koša Šarića za 22:21, trica Barnjaka opet je odvela domaće na plus četiri, 25:21.

Stizanje i odvajanje trajalo je sve do 14. minute kada su gosti pogotkom Nakića sa linije slobodnog bacanja izjednačili na 32:32.

Uslijedila je izjednačena igra, gotovo pa koš za koš te je ako u 18. minuti na semaforu stajalo 40:40, a minutu kasnije i 42:42 da bi se na poluvrijeme također otišlo sa izjednačenim rezultatom 44:44.

Nakon što je u prvoj četvrtini obrana Škrljeva bila jaka, u nastavku je malo popustila, što su gosti iskoristili.

Treću dionicu otvorio je košem Janc, 46:44, no Bundović vraća u egal.

Preostalih devet minuta borba je bila izjednačena kako na terenu, tako i na semaforu te se u posljednju odlučujuću četvrtinu ušlo sa rezultatom 62:62.

U 34. minuti nakon rezultata 69:69 Škrljevo je serijom 9:0 pobjeglo na 78:69 četiri i pol minute prije kraja susreta. No, gosti se nisu predali.

Nakon Radunićevog koša sa linije slobodnih bacanja na semaforu je stajalo plus devet, 81:72 i tri minute do kraja.

Uslijedila je serija 0-6 Šibenika i vrlo brzo je rezultat ponovno postao neizvjestan, 81:78 minutu i 45 sekudni do kraja susreta.

Konjevićeva dva slobodna te koš Pandurića za 83:80 minutu prije kraja.

Nada gostiju je još uvijek gorjela, ali nakon Milekovićevog prekršaja i novog slobodnog bacanja za Konjevića polako se počela gasiti.

Konjević je pogodio samo jedno slobodno za 84:80, a zatim je u preostalih deset sekundi Anzulovićeva momčad odlučila da neće slijediti dogovor sa time outa.

Bundović je brzopleto pokušao pogoditi tricu i promašio, a nakon novog prekršaja Pandurića na Štembergeru iskusni košarkaš Škrljeva pogodio je oba slobodna bacanja i zaključio pobjedu Škrljeva.

Najučinkovitiji u domaćim redovima bio je Davor Konjević sa 26 poena, slijedio ga je Siniša Štemberger sa 20.