Premijer liga: Škrljevo pobijedilo u gostima Vrijednosnice Osijek, domaći vodili samo nakon prve četvrtine

Nedjelja, 11. veljače 2018. 21:02 Napisao/la  SC

Vrijednosnice Osijek - Škrljevo 78:83 (25:23, 16:21, 13:19, 24:20), Najučinkovitiji u redovima Škrljeva bio je Jasmin Perković sa 19 koševa

Jasmin Perković (Škrljevo)
Jasmin Perković (Škrljevo) Foto: Valentina Prokić

Premijer liga - 16. kolo

VRIJEDNOSNICE OSIJEK - ŠKRLJEVO 78:83 (25:23, 16:21, 13:19, 24:20)

Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150

Suci: Peić (Zagreb), Jurčević (Split), Pencinger (Slavonski Brod).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Markulin 11 (2-2), Turalija, Tomsick 8, Taylor 10 (4-4), Lindbom 19 (1-2), Šarac 18 (3-4), Krolo 2, Anzulović, Bačić, Vrkić 10, Levinson

ŠKRLJEVO: Štemberger 9 (1-1), Perković 19 (7-9), Konjević 16 (2-4), Barnjak 11, Ušić 4, Boban 12 (2-4), Radunić 2, Furlan, Šarac, Hrnjkaš, Janc 10 (2-2)

Slobodna bacanja: Vrijednosnice Osijek 10-12, Škrljevo 14-20

Trice: Vrijednosnice Osijek 8-19, Škrljevo 13-34

Skokovi: Vrijednosnice Osijek 41 (11-30), Škrljevo 35 (11-24)

Košarkaši Škrljeva pobijedili su u gostima Vrijednosnice Osijek 78:83.

Prva četvrtina bila je izjednačena i na kraju je prevagnula na stranu domaćina.

Perković je šest minuta prije kraja pogodio za 7:7.

Osiječani su pobjegli na 14:10 tricom Šarca, četiri i pol minute do isteka vremena.

Uzvratio je Barnjak tricom i košem za 14:15.

Nakon dva slobodna bacanja Taylora domaći su došli na 19:20, a zatim je i Markulin bio dva puta precizan za vodstvo 21:20.

Po koš su dodali Šarac i Markulin, dok je Konjević smanjio zaostatak četiri sekunde prije kraja te se na prvi odmor otišlo sa 25:23.

Škrljevo se počelo dizati u drugoj četvrtini.

Prvo je Boban bio precizan sa linije slobodnih bacanja, zatim je Konjević dodao dva uzastopna koša i na semaforu je stajalo 25:28.

Šarac je izjednačio tricom 28:28.

Nakon trice Janca dvije i pol minute prije poluvremena Škrljevo je pobjeglo na plus osam, 35:43.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 41:44 nakon što je Taylor pogodio četiri sekunde prije sirene.

Treću dionicu otvorili su gosti serijom 0-7, trica i koš Štembergera, koš Barnjaka, te je nakon tri minute i 15 sekundi igre rezultat bio 41:51.

Šarac je opet vratio Osiječane u igru tricom za 44:51. Isti igrač je dvije i pol minute prije kraja smanjio zaostatak domaćih na minus tri, 50:51.

Uslijedili su koševi Konjevića, Perkovića, a Barnjak je dodao tricu prije kraja za 54:63 na kraju treće dionice.

U posljednjoj su četvrtini domaći košarkaši imali seriju 8:0 te je nakon tri i pol minute igre bilo 66:68. No, Škrljevo se nije dalo.

Barnjak uzvraća tricom, 66:71, a nakon koša Šarca tricu dodaje i Perković 68:74.

Vrkić i Lindbom ponovno smanjuju zaostatak na minus dva 72:74 tri i pol minute prije kraja, no nakon Bobanove trice za 72:77 u posljednje tri minute Osiječani više nisu uspjeli stići i prestići raspoložene košarkaše Škrljeva.