Premijer liga: Adria Oil Škrljevo pobijedilo Zabok, Josip Barnjak tricom sa zvukom sirene odlučio pobjednika

Nedjelja, 24. ožujka 2019. 18:57 Napisao/la  SC

Premijer liga - 18. kolo: Zabok - Adria Oil Škrljevo 78:81 (30:23, 8:20, 18:13, 22:25). Košarkaši sa Mavrinaca pobjedom napravili još jedan korak ka doigravanju

Josip Barnjak (Adria Oil Škrljevo)

Premijer liga - 18. kolo

ZABOK - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 78:81 (30:23, 8:20, 18:13, 22:25)

GSD Zabok. Gledatelja: 300

Suci: Radojković, Jurčević i Muhvić

ZABOK: Batur 15 (1-2), Proleta 9 (2-2), Črnjević 5, Radovčić 14 (5-6), Galić 10, Anzulović, Jambrović 17 (4-4), Martinko, Tuđen, Ćutuk 8 (4-4), Tomas, Lisica

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Kučan 2, Krstanović 7, Ušić 13 (7-10), Uljarević 12 (2-2), Yacoubou 6 (1-2), Štemberger 1 (1-2), Lebo 3 (1-2), Barnjak 35 (4-5), Cvitković, Williams 2 (0-1)

Trice: Zabok 8-15, Adria Oil Škrljevo 8-20

Skokovi: Zabok 26 (8-18), Adria Oil Škrljevo 33 (9-24)

Slobodna bacanja: Zabok 16-18, Adria Oil Škrljevo 15-21

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su vrijednu pobjedu u gostima kod Zaboka i napravili još jedan korak ka doigravanju.

Kapetan Josip Barnjak koji je sa 35 poena bio najučinkovitiji igrač sa zvukom sirene je pogodio tricu i donio pobjedu svojoj momčadi.

Zabok je dobro parirao gostima gotovo cijelu utakmicu.

Nakon dva početna izjednačenja 4:4 i 6:6 Adria Oil Škrljevo se odvojilo koševima Krstanovića i Ušića na 6:10, ali Proleta je tricom vratio domaćina u igru.

Uspjeli su gosti još jednom doći blizu do 16:15 četiri minute prije kraja, ali domaći se nisu predavali te su uspjeli četvrtinu osvojiti sa plus, sedam 30:23.

Slika na parketu se promijenila u drugoj četvrtini u kojoj su gosti domaćinu prepustili tek osam koševa, a uspjeli zabiti 20 te su na odmor otišli sa malom prednošću, 38:43.

Barnjak je na otvaranju treće dionice trima koševima prednost povećao na 39:49, ali Črnjević i Galić su držali priključak 43:49.

Šest minuta prije isteka na semaforu je stajalo 49:52 i krenula je izjednačena igra te je Zabok 52 sekudne prije kraja četvrtine uspio uloviti Adria Oil Škrljevo i izjednačiti na 56:56 rezultat s kojim se ušlo u odlučujuću dionicu.

No nakon tri minute igre, Zabok i Škrljevo su ponovno izjednačeni 61:61, a slobodnim bacanjima Ćutuka te tricom Jambrovića bježe na plus pet, 66:61.

Ušić je bio uspješan u jednom bacanju, ali Črnjević pogađa tricu za 69:62 šest minuta prije kraja.

Slobodno bacanje Štembergera te koševi Barnjaka i Uljarevića dovode goste na 69:67, a zatim nakon prekršaja Ušić pogađa jedno slobodno bacanje za 69:68 tri i pol minute prije kraja.

Barnjak tricom dovodi Škrljevo u vodstvo - 69:71, ali Batur izjednačava - 71:71, dvije minute i 50 prije kraja.

Josip Barnjak i Lebo drže Škrljevo u plusu, a Jambrović tricom vraća Zabok u egal- 74:74.

KApetan Barnjak je precizan sa linije slobodnih bacanja oba puta za 74:76 50 sekundi prije kraja, ali precizan je i Jambrović 76:76.

Ušić pogađa koš 11 sekudni prije kraja 76:78, a trener Zaboka zove time out.

Iako Batur uspjeva izjednačiti 78:78, Barnjak je tricom sa zvukom sirene donio vrijednu pobjedu Škrljevu.