Subota, 10. veljače 2018. 18:57 Napisao/la  SC

Grafičar - Kvarner 2010 104:89 (17:19, 30:24, 24:18, 33:28)

Prva košarkaška liga - 13. kolo

GRAFIČAR - KVARNER 2010 104:89 (17:19, 30:24, 24:18, 33:28)

Sportska dvorana Ludbreg. Gledatelja: 150

Suci: Štrok (Varaždin), Kovačević (Čakovec), Milković (Varaždin). Opunomoćenik: Špiranec (Čakovec)

GRAFIČAR: Nakić 2 (2-2), Mat. Novak 25 (1-1), Mar. Novak 15 (2-3), Prprović 20 (4-8), Man. Novak 11 (2-2); Petrović 7 (1-2), Štefan 8, Stjepić, Turek, Poljak 16 (4-6)

KVARNER 2010: Delpin 17 (1-2), Odak 16 (2-4), Vucić 16 (2-6), Kučan 17 (2-3), Ferenčić 6 (1-4), Ćavar, Krstinić 2 (0-2), Šibenik, Marinčić, Brajdić, Šamanić 15 (1-2), Krstić

Skokovi: Grafičar 40 (11-29), Kvarner 2010 33 (8-25)

Trice: Grafičar 14-31, Kvarner 2010 14-29

Slobodna bacanja: Grafičar 16-24, Kvarner 2010 9-23

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u gostima kod Grafičara 89:104.

Riječki košarkaši utakmicu su dobro otvorili i vodstvom okončali prvu četvrtinu.

U drugoj dionici vodila se izjednačena borba, šest i pol minute prije kraja bilo je 24:24, a zatim je Šamanić tricom odveo Kvarner 2010 na plus tri.

Uslijedilo je slobodno bacanje Marija Novaka za 25:27, koš Krstinića povećao je gostujuću prednost na plus četiri 25:29, ali je trica Matije Novaka domaće dovela na minus jedan 28:29.

Matija Novak ponovno pogađa za 31:29, a nakon promašene trice Šamanića Manuel Novak donosi košem plus pet 34:29 četiri minute i 23 sekunde prije isteka četvrtine.

Tada su domaći prelomili utakmicu i do kraja održavali prednost.

Nakon 13. kola Kvarner 2010 ima omjer 7-6.