1. liga košarkaša: Kvarner 2010 poražen od Podravca, domaći vodili četvrtinu i pol

Subota, 07. travnja 2018. 17:57 Napisao/la  SC
Dino Šamanić (Kvarner 2010)

Prva košarkaška liga - 19. kolo

KVARNER 2010 - PODRAVAC 91:94 (27:17, 15:33, 26:24, 23:20)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 50

Suci: Terlević (Rijeka), Đuraki i Ivković (Pula). Delegat: Kolić (Pula). Opunomoćenik: Sirotić (Pazin)

KVARNER 2010: Odak 10, Kučan 12 (4-6), Delpin 6 (0-1), Ferenčić 19 (3-5), Vucić 16 (4-6), Šamanić 26 (14-15), Brajdić, Šibenik, Vucić, Krstić, Cvitković 2, Krstinić

PODRAVAC: Šiprak 17 (1-2), S. Zadravec 25 (5-6), Šestak 6, J. Zadravec, Hrženjak 6 (2-2), Krajinović 10 (2-2), Maslić 13 (4-4), Katavić 13, Kodba 4, Križić, Balatinec

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 25-33, Podravac 14-16

Trice: Kvarner 2010 6-24, Podravac 10-24

Skokovi: Kvarner 2010 40 (9-31), Podravac 43 (11-32)

Nakon što su prvu četvrtinu završili sa plus deset, 27:17 košarkaši Kvarnera 2010 su se u drugoj četvrtini malo opustili te dozvolili gostima da nakon tri i pol minute igre izjednače na 29:29.

Povratak je Podravac dobro iskoristio te je na poluvrijeme otišao sa plus osam 42:50.

Gosti su čvrsto držali konce igre u svojim rukama i nisu dozvolili domaćima da ih stignu i eventualno izjednače u trećoj četvrtini.

No, u posljednjoj dionici su domaći stisnuli i došli na samo koš zaostatka nakon trice Šamanića u 33. minuti 80:82.

Četiri minute prije kraja nakon Vucićeva koša bilo je 87:88 u korist gostiju, ali domaći košarkaši nisu uspjeli napraviti taj mali koračić kako bi prestigli goste koji su odijeli bodove s Kozale.