1. HRL: Kozala nastavila pozitivan niz, Riječani gurnuli Solin u drugu ligu

Ponedjeljak, 15. travnja 2019. 10:42 Napisao/la  SC

Dvorana Bilankuša. Gledatelja 200

Suci: Magić i Špiranec (obojica Trnovec Bartolovečki)

SOLIN: Bosnić, Tokić, Ćićerić 3, J. Smoljo 10 (4), Boban, Pojatina 2, Jukić, M. Smoljo 8 (2), Radnić 3, Marko Režić, Perak 1, Penović, L. Smoljo 4, Barbić, Kaštelančić, Marino Režić

KOZALA: Braut 1, F. Ljevar 8, Štucin, Tomaš 8 (1), L. Ljevar 6, Barišić 2, Islamović 5 (1), Maljavac, Schlagenhauf 2, Pešić, Milih 1, Loparac 1, Žepina 2

Kozala je nastavila niz bez poraza u Prvoj ligi te ovoga puta slavila na gostovanju kod davljenika Solina te ih praktički gurnula među drugoligaše.

Oko 200 gledatelja u ugodno popunjenoj dvorani u Solinu došlo je dati posljednji impuls domaćoj ekipi ne bi li izbjegli relegaciju u niži rang, ali mladići trenera Dunata nisu pali pod pritiskom tribina te nose bodove put Kvarnera.

Početnih desetak minuta je ponudilo egal susret u kojemu se igralo gol za gol.

Sredinom prvog poluvremena Kozala ipak preuzima konce igre i stavlja prednost na svoju stranu.

Domaćini su zatim iskoristili dva isključenja riječana te su se primakli na 14:14 što je i bio rezultat poluvremena.

Činilo se tada kako bi domaćin čak i mogao do bodova spasa, međutim u drugi dio utakmice riječki rukometni prvoligaš ulazi silovito.

Rade seriju od 5:0 i odlaze na prednost koju Solin više neće dostići do kraja susreta.

U jednom trenutku na semaforu je zasvjetilo 20:27, a tribine koje su do tada dosta žustro bodrile svoju momčad su utihnule.

Kozalčani su utakmicu prelomili jačom i agresivnijom obranom te raspoloženim Fabijanom Ljevarom koji je uz Antonija Tomaša, u nastavku bio nerješiva enigma za posljednju momčad lige.

Utakmica je završila pobjedom Kozale 31:36.

Domaćem Solinu preostaje vjerovati da u posljednja dva kola mogu nekako iznenaditi i uzeti bodove, iako ne ovise sami o sebi te su primorani čekati kikseve Splita i Biograda.

Igrači Kozale sada idu na zasluženi dvotjedni predah sa smješkom na licima.

Odlične igre u proljetnom djelu prvenstva zasigurno su donijeli veselje u dvoranu "Dinko Lukarić", gdje će za dva tjedna gostovati Trogir u posljednjem domaćem ispitu za tekuću sezonu.