1. HRL: Kozala namučila lidera, Dubrovnik do pobjede stigao u zadnjoj minuti

Ponedjeljak, 18. veljače 2019. 18:27 Napisao/la  SC

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200

Suci: Emanović, Milkić (Štivica)

KOZALA: Ćaćan, Balas, Braut, Islamović 9, Štucin 1, F. Ljevar 1, Milih, Maljavac 2, Rak, Tomaš 8, Anić, Schlagenhauf, Vukičević 2, Pešić, Žepina, L. Ljevar 1

DUBROVNIK: Morović, Knez, Brnin 2, Jurić-Gegić 4, Putica, Zujić 3, Bušlje, Bevanda 6, Dabelić 2, Srna 7, Janđel, Barišić, Radić 1, Lončarica 1

Rukometaši Kozale su odigrali prvo kolo nastavka natjecanja u Prvoj ligi i upisali poraz od vodeće momčadi lige.

Dubrovnik je u Rijeku došao u ulozi favorita, ali su domaćini odigrali odličnu utakmicu u kojoj je momčad Silvija Ivandije pobjedu izborila tek u zadnjoj minuti susreta.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima.

Nakon početnog egala, gospari ipak rade seriju 3-0 i odlaze na prednost 15:12 što je i bio rezultat poluvremena.

Iako je i u nastavku utakmice ekipa Dubrovnika imala prednost, mladi rukometaši riječkog prvoligaša se nisu predavali te su uz odličnu igru Antonija Tomaša i Dine Islamovića došli nadomak izjednačenja.

U posljednje dvije minute utakmice Dubrovnik je ušao sa samo jednim golom prednosti te nas je čekala vrlo napeta završnica.

Kozali se ipak nije pružila prilika da izbore bod jer su gosti uspjeli zabiti pogodak i otići na 24:26 što je i bio konačni rezultat.

Ostaje dojam da su rukometaši trenera Dunata možda i zaslužili nešto više od poraza.

U sljedećem kolu, Kozala gostuje u Biogradu kod istoimenog domaćina.