2. HRL: Trsat i Mornar-Crikvenica uvjerljivo pobijedili, Rovinj nanio drugi poraz Senju

Nedjelja, 19. studenog 2017. 21:46 Napisao/la  SC
Tin Škorić (RK Trsat)

Druga liga rukometaša – Zapad, 7. kolo

VERUDA - TRSAT 20:26 (8:14)

Dom sportova Mate Parlov. Gledatelja: 200

Suci: Vladimir Grubor i Adi Žepčan

VERUDA: Vlaho, Obradović 2, Brajuha 1, Šarić, Barišić 3, Sabo, Ćopić 2, Dobrila 2, Žulj 2, Rašeta 1, Gržan, Deumić, Pavlović 1, Božić 6

TRSAT: Daskijević, Kavran 2, Maljavac 4, Škorić, Francetić 4, Samardžić, Vukičević 5, Zvonarek 5, Ujević 1, Islamović 4, Čunko, Polić 1

Sedmerci: Veruda 3(4) Trsat 2(3)

Isključenja: Veruda 4 minute Trsat 4 minute

Momčad Trsata u 7. kolu Druge lige – zapad na gostovanju u Puli došla je do novih bodova nakon pobjede nad domaćom Verudom rezultatom 26:20.

Početnih 4:1 za goste domaćini su vrlo brzo vratili na 4:4, ali novom serijom 4:0 trsaćani se odvajaju i zadržavaju prednost do kraja poluvremena.

U prvom poluvremenu sve pohvale za visoko vodstvo idu odličnoj igri u obrani, ali prvenstveno raspoloženom vrataru Tinu Škoriću koji se na žalost pred kraj prvog dijela teže ozlijedio.

U drugom dijelu domaća momčad se na trenutak približila kod rezultata 13:16, ali novom serijom pogodaka Trsat bježi na velikih 13:20.

Škorića je uspješno na vratima zamjenio Fran Daskijević, te je ponovo obrana odradila najveći dio posla u utakmici i bodovi su na kraju zasluženo otišli boljem protivniku.

Kod domaćina najbolj strijelac je bio Matija Božić sa šest postignitih pogodaka, a goste su predvodili Krešimir Zvonarek i Mario Vukičević sa pet pogodaka.

MORNAR-CRIKVENICA – GOSPIĆ 34:17 (19:10)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 110.

Suci: Kovačević i Šoić

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Oroši 1, Matejčić 4, Mijić 4, Melon 4, Čupić 7, Derossi 1, Huljina, Brozičević 1, Karaula 1, Mutiši 3, K. Car, Stanić, Turčinov 1, M. Car 2, Stupar 5

GOSPIĆ: Kolačević 1, Sabljak 3, Pejnović 1, Jelić 4, Brkljačić, Kosović, Brajković 2, Šikić 3, Jurišić, Blašković 1, Pavelić 2.

Sedmerci: Mornar-Crikvenica 8 (5) Gospić 2 (1).

Isključenja: Mornar-Crikvenica 4 minute Gospić 16 minuta

Rukometaši Mornar-Crikvenice upisali su sedmu pobjedu u 7. kolu Druge lige – zapad, nakon što su rezultatom 34:17 porazli momčad Gospića.

Od početka do kraja susreta na terenu je bila samo jedna momčad, domaćinska, te je rezultat dao mogućnost treneru Valteru Matoševiću da u potpunosti odmori nezaliječene Huljinu i Stanića, a priliku su dobili igrači koji inače imaju manju minutažu.

U potpunosti zaslužena pobjeda domaćina u koju je Tomislav Ćupić ugradio sedam pogodaka i bio prvi strijelac susreta.

Ostali rezultati: Rovinj – Senj 36:33, Dubovac – Zamet 2 21:20, Arena Jadrograd – Buzet 2 25:37

Poredak: Mornar-Crikvenica 14, Senj 10, Trsat 10, Rovinj 8, Zamet 2 7, Dubovac 6, Buzet 2 6, Veruda 5, Arena Jadrograd 2, Gospić 2