Ove godine promijenjen kurs, dvadeseta Fiumanka jedri se u trokutu  Jubilarna regata održava se od 6. do 9. lipnja
Podvodni ribolovci ekipe Divein Croatia & De Periska, Mate Barešić, Luka Fatović i Marko Musulin pobjednici s ulovom ukupne vrijednosti 46865 bodova
Utrka na 110 km ujedno je bila i 3. prvenstvo Hrvatske u trailu na kojemu je titula nacionalne prvakinje pripala  Ingrid Nikolesić, u muškoj konkurenciji  prvak postao Marin Mandekić iz Kastva
TŠK Srdoči osvojili prvo mjesto u Prvoj hrvatskoj ligi - Zapad ispred riječkog Kvarnera
U svibnju 2017. godine započet je projekt Ri Move, radi se o projektu koji promiče sport, zdrav život i bavljenje aktivnostima među najmlađima
Bajrić i Marelja-Bošnjak osvojile  drugo mjesto u konkurenciji 40 ženskih parova, izgubivši u neizvjesnom finalu 7:8 od Talijanki Caterine Venturini i Alessandre Pers