EP u boćanju: Mateo Načinović osvojio dva brončana odličja, Hrvatskoj šest medalja

Nedjelja, 11. veljače 2018. 20:21 Napisao/la  SC

Marin Ćubela osvojio je zlato u bližanju i izbijanju u krug u kategoriji boćara do 23 godine. Ostalih pet medalja brončanog sjaja

Hrvatski boćarski osvojili su šest odličja na EP

Hrvatski boćarski reprezentativci do 18 i do 23 godine osvojili su zlato i pet bronci na prvom Europskom prvenstvu za boćare do 18 i do 23 godine što se održava u francuskom Saint Vulbas.

Mateo Načinović (Vargon), Luka Gašpar (Ploče) i Vedran Glavić (Pazin) osvojili su tri brončana odličja u kategoriji do 18 godina.

Načinović i Glavić osvojili su broncu u štafetnom izbijanju nakon što su u finalu pogodili četvrti rezultat 40/59.

Zlato je pripalo francuskoj štafeti Baulmont, Seve koji su pogodili 47/57.

Mateo Načinović osvojio je broncu u napetoj završnici brzinskog izbijanja.

Načinović je gotovo cijelu trku bio izjednačen sa francuskim predstavnikom Clementom Seveom, no na kraju je pogodio boću manje 42/48 i od Francuza Sevea 43/48 i od Talijana Zoie 43/48 koji su morali u dodatno raspucavanje za zlato.

Nakon raspucavanja zlato je osvojio Talijan Zoia pogodivši 22/24, dok je Francuz Seve pogodio 19/26.

Slovenac Povh također se okitio broncom 37/47.

Luka Gašpar osvojio je broncu u preciznom izbijanju. Nakon finalne serije u kojoj je zlato osigurao Slovenac Povh, Gašpar i Talijan Zoia su morali u dodatno raspucavanje koje je odlučivalo o srebrnom odličju. Obojica su pogodila 18.

U dodatnom raspucavanje uoči zadnje pozicije Zoia je bio u prednosti sa 23 poena, Gašpar je imao 19.

Hrvatski reprezentativac uspio je pogoditi bulina za 24, no isto je uspjelo i talijanskom boćaru koji je sa 28 poena osvojio srebro.

Braća Pero i Marin Ćubela (Zrinjevac) osvojili su zlato i dvije bronce u konkurenciji boćara do 23 godine

Zlato je osvojio Marin Ćubela u bližanju i izbijanju u krug. Ćubela je u finalu pobijedio slovenskog reprezentativca Žana Sodeca 25:21.

Pero Ćubela završio je brončani u kraljevskoj disciplini pojedinačno klasično nakon što je u polufinalu poražen od Talijana Mattea Mane 13:5.

U paru su braća Ćubela također osvojila brončano odličje. U polufinalu su bolji od njih bili Francuzi Belay i Leiva Marcon sa 13:3.

Što se osvajača medalja tiče, Slovenija i Francuska imaju po dva zlata i bronce te po jedno srebro.

Italija ima jedno zlato i četiri srebra, Hrvatska jedno zlato i pet bronci. Srbija ima dva brončana odličja, a Crna Gora jedno.