PRVA B LIGA ODBOJKAŠICA

Grobničan slavio nakon maratona protiv Velog Vrha

Ponedjeljak, 27. listopada 2014. 17:13 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola:MH Umag - Pula 3:2, Pazin - Sveti Matej 3:0,  Veli Vrh - Grobničan 2:3

Prva B liga odbojkašica - zapad

VELI VRH - FUNTANA 2:3

Utakmica 2. kola: Veli Vrh - Grobničan  2:3 (23:25,15:25,25:19,25:11,12:15). Dvorana OŠ veli vrh. Suci: Relić i Maroš (oba Rovinj).

VELI VRH: Ivanović, Perković, Dudić-Radišić, Dorić, Ajduković, A. Lukež, Kešić, A. Lukež, Ivanović, Žgrablić, Živolić, Fonović.

GROBNIČAN: Miculinić, Juričić, Broznić, Drakula, Frančišković, Fafanđel, Legčević, Tomas, Šojat, Perić, Kovačević, Sović.

Rezultati 2. kola: MH Umag - Pula 3:2, Pazin - Sveti Matej 3:0, Marčana - Vodnjan 3:0, Veli Vrh - Grobničan 2:3, Bale - Funtana Vrsar 3:1.
Poredak:
Pazin 6, Grobničan 5, Pula 4, MH Umag 4, Bale 4, Marčana 3, Funtana Vrsar 2, Veli vrh 2, Sveti Matej, Vodnjan bez bodova.

Odbojkašice Grobničana pobijedile su Veli vrh nakon maratonskog meča u kojem su izabranice Marka Crnkovića napravile jako veliki broj pogrešaka u igri i početnom udarcu. Iako su osvojile prva dva seta, Veli vrh se vratio i izborio peti set koji je bio neizvjestan do samog kraja.

Kod 12:12 Grobničan se odvojio na servisu Marte Drakule, a Lucija Miculinić je uspješnim napadom zaključila utakmicu.

- Nivo prijema i servisa nije bio na razini prve utakmice. Zakomplicirali smo sami sebi život, od lagane pobjede došli smo do toga da se čupamo u petom setu, rekao je Marko Crnković, trener Grobničana.

- Problem je što imamo visoko mišljenje o sebi, ali to ništa ne znači ako ga to ne prezentiramo na terenu. Dobro nam je došla ova utakmica da se malo spustimo na zemlju ako se mislimo boriti za prvo mjesto u ovoj ligi, zaključio je Marko Crnković.

PAZIN – SVETI MATEJ 3:0

Utakmica 2.kola Prve B lige odbojkašica: Pazin – Sveti Matej 3:0. (25:14, 25:19, 25:23). Gradsko školska dvorana. Gledatelja 100. Suci: M. Relić, Z.Relić (oba Rovinj)

PAZIN: Miletić, Jurić, krnjus, Šuran, Ljuština, Brajković, Rabar, Krizmanić, Mogorović, Fabris, Ritoša

SV.MATEJ: Salkanović, M.Vukorepa, Prpić, Bačić,E. Sušanj, Marinov, Fatić, K.Vukorepa, S.Sušanj.

Nešto više od sat vremena bilo je dosta pazinskim odbojkašicama da u ugodnoj atmosferi nove dvorane dođu do druge prvenstvene pobjede kojom nakon isto toliko odigranih kola drže prvo mjesto novoformirane lige. S obzirom na jačinu domaćina, nasuprot malobrojnijih i nedoraslijih protivnica, od početka susreta vladao je revijalan ton u kojemu su Pazinjanke ekspresno dva seta upisale na svoju stranu. Nije ni treći nije bio ništa napetiji, no u kojemu je malo potegnuta ručna s domaće strane, pa su protivnice prebacile dvadesetku, tek toliko da sve ne završi prebrzo. (M. P.)