Pripremna utakmica: Opatija pobijedila Rudar pogocima Alena Matovine i Danijela Lazića

Subota, 18. kolovoza 2018. 21:44 Napisao/la  SC
Danijel Lazić (Opatija)

Pripremna utakmica

RUDAR – OPATIJA 1:2

Gradski stadion. Sudac: Elvis Brečević (Labin)

Strijelci: 0:1 Matovina (3), 0:2 Lazić (31), 1:2 Dadić (82)

RUDAR: Blažina, Kruškić, Paić, Kurtić, Dragovina, Stojković, Paravić, Juričić, Kozić, Dadić, Macan. Još su igrali: Legac, Bembić, Baskijera, Načinović

OPATIJA: Lovrić, Jukičić, Rudan J., Bertoša, Vlatković, Furijan, Lazić, Lucić, Bogolin, Matovina, Flego. Još su igrali: Magaš, Ismaili, Kovačević, Mikulić, Kurilić, Čulina

Novi poraz labinskog Rudara, ali i još više ohrabrujuća prezentacija igrača Franka Čupića. Riječke prinove sve više bježe ka epitetima “pojačanja”, a ponašanje momčadi je na zavidnom nivou.

Opatija s Lovrićem, Bertošom, Lazićem, Matovinom, Vlatkovićem i ostalim igračima očekivano je bila bolja od momčadi Rudara koja je trkački parirala koliko je mogla.

Opatija je povela na samom početku kada je ubačaj s desne strane u gol poslao Alen Matovina, a u 30. minuti Danijel Lazić u trku sa 16 metara glavom odlično pogađa desni gornji kut gola domaćina za 0:2.

Lijepu prigodu Rudar je priredio u 37. minuti, kada Igor Juričić upošljava Roberta Dadića čiji udarac okončava pored gola.

U 82. minuti isti igrač je strijelac za 1:2 nakon što je asistenta Kristijana Bembića lijepo poslužio Erik Paravić.

Opatija je bila mnogo bolja u posjedu lopte, ali značajne prigode nije stvorila.

Nekoliko udaraca iz opasne zone nisu "sjeli" Laziću, Furijanu i Matovini.

Rudari su uspjeli parirati jednom od favorita Treće HNL - Zapad.