Subota, 18. studenog 2017. 15:47 Napisao/la  SC

Opatija - Trnje 2:1, Špansko - Krk 3:1, Rudar -Dubrava 1:2

Strijelci: 1:0 Matovina (16), 2:0 Matovina (31-11m) 2:1 Slatina (59)

Žuti kartoni: Kurilić (Opatija), Meštrović, Tomšić, Vrbić, Piršić (Trnje)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Kurilić, Lucić, Matovina, Ugrina, Furijan, Lazić, Kovačević (57 Šolić), Dadić, Bogolin (46 T. Rudan)

TRNJE: Kranjec, Babok, Jurač, Piršić, Slatina, Tomšić, Vikario (82 Stanić), Zubak, Rajkovača (89 Vrbić), Meštrović (78 Kozar), Špišić

Momčad Opatije bila je na vrhu ljestvice dok nije završila utakmica između Vinogradara i Zagreba (4:0) u nedjelju.

Opatija je pobijedila Trnje na atipičan način, sve je bilo riješeno za pola sata dvama pogocima Alena Matovine.

- Dobro smo igrali prvo poluvrijeme, sve je funcioniralo. U drugom dijelu odmah se vidjelo po govoru tijela igrača da će biti uzbudljivije. Nisam htio puno mijenjati da ne bismo još više potonuli, kaže Bogolin.

ŠPANSKO - KRK 3:1

Stadion Špansko. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Čuzić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Kurolt (3), 1:1 Šoša (70), 2:1 Dragović (74), 3:1 Brčić (85)

Žuti kartoni: Tičak, Šoša, Dragović, Butumović (Špansko), Frančišković, Brdar, Damiš (Krk)

ŠPANSKO: Topić, Knez, Štignjedec (90+2 Zebić), Tičak, Tabaković, Šoša, Dragović (87 Vedriš), Guliš, Ljubičić, Brčić, Butumović

KRK: Nicoletti, Con, Čuturilo, Damiš, Alilović (79 Jović), Ivančić (73 Ismaili), Kurolt, Vidas, Brdar (85 Fumić), Frančišković, Malinić

Nogometaši Krka izgubili su utakmicu u Španskom u zadnjih petnaestak minuta, kada su primil dva pogotka:

- Odigrali smo utakmicu u kojoj smo se uvjerili kakav nogomet ponekad može biti. Potpuno smo nadigrali Špansko, promašili smo nekoliko zicera, pogodili smo stativu i gredu, vadili su loptu s gol-crte... Izjednačili su u 70. minuti, dobili krila, mi smo pali i izgubili... Mogu ja pričati što god hoću nakon što smo izgubili 1:3, može njihov trener govoriti da dugo nije igrao protiv ovakve momčadi, ali što to vrijedi... Utakmica je bila tipičan primjer koliko nogomet ponekad može biti nepravedan. Odigrali smo onako smo se dogovorili, stvarali šanse preko Kurolta,  stalno probijao bokove, u porazu sam jedino zadovoljan ponašanjem igrača, kaže trener Tomica Veljačić.

RUDAR - DUBRAVA 1:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Martin Tomačić (Draganić)

Strijelci: 0:1 Džaferović (4), 0:2 Juranović (16), 1:2 Bembić (18)

Žuti kartoni: Kurtić, Maksenčuk, Licul, Čudić (Rudar), Čečura, Alghoul, El-Saleh, Stojić, Kelemen, Juranović (Dubrava)

RUDAR: Pavlić, Načinović, Čudić, Macan, Bembić (53 Škopac), Fejzić, Licul, Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić (46 Ivanović)

DUBRAVA: Balagović, Čopec, Čečura, Alghoul, El-Saleh, Juranović (90+1 Ljubanović), Žugaj, Stojić, Petković (45 Kelemen), Džaferović, Mioković

Labinski nogometaši nisu odigrali dovoljno dobru utakmicu da bi smjeli žaliti za bodom.

Nažalost, poraz nije toliko plod dobre igre protivnika, nego kroničnog nedostatka kreacije u igri domaće momčadi.

Gosti su došli do vodstva u 4. minuti nakon što nitko od domaćih nije Tina Džaferovića i njegovu “šetnju” po rubu šesnaesterca uzimao previše za ozbiljno, a mladi napadač Dubrave  je traljavim udarcem pogodio sam kut za 0:1.

Drugi gol Zagrepčana pravi je eurogol.

Nakon skraćenog kornera, Dragan Juranović  maestralno trese gredu od koje se lopta odbija u gol.

Ubrzo nakon toga vodstvo gostiju smanjuje jedan od najmlađih igrača u ligi, 16-godišnji Kristian Bembić zatresao je mrežu iz voleja što je bio najljepši trenutak utakmice za Labinjane.

U nastavku je Alghoul pogodio vratnicu, a do kraja susreta vodila se bitka na sredini terena bez većih prigoda.

Rezutati: Vrapče - Dugo Selo 2:3, HAŠK - Segesta 5:0, Vrbovec - Jadran 1:1, Udarnik - Pazinka 4:0, Maksimir - Zagorec 4:3, Vinogradar - Zagreb 4:0