3. HNL: Opatija slomila otpor Vrapča u završnici, Brdar donio Krku pobjedu protiv Vrbovca, Rudar opet poražen

Srijeda, 18. listopada 2017. 17:34 Napisao/la  SC

Krk pobijedio u utakmici na kraju koje je grčevito spašavao tri boda, Opatija postignula tri pogotka u zadnjih pola sata, Maksimir odnio bodove iz Labina

Danijel Lazić (Opatija), strijelac prvog pogotka

Treća HNL - Zapad - 11. kolo

OPATIJA - VRAPČE 3:1

Igralište Opatije. Gledatelja: 150

Sudac: Martin Tomačić (Draganići)

Strijelci: 0:1 Musić (20), 1:1 Lazić (62), 2:1 Furijan (74), 3:1 Vrbat (85-ag)

Žuti kartoni: Lucić, Ugrina (Opatija), Maljak, Švigir, Abazi (Vrapče)

Crveni karton: Abazi (73, drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Dadić, Kurilić, Lucić, Lazić (90 P. Kovačević), I. Kovačević, Matovina (62 Pejanović), Bogolin (46 T. Rudan), Ugrina

VRAPČE: Kovač, Zadro, Vrbat, Salopek, Vukadin, Maljak (36 Fajdiga), Musić, Bektaši (52 Švigir), Vinčić (83 Galić), Abazi, Radanović

Nogometaši Opatije poovo su zauzeli pobjednički stav nakon prvoga poraza u sezoni u prošlom kolu, u 11. kolu u Opatiji su pobijedili momčad Vrapča i zadržali priključak s vodećim Vinogradarom:

- Igrali smo na silu zadnjih pola sata, na skok i dele, barem smo pokazali da nešto želimo napraviti. Sve drugo je bilo mučenje, teško je igrati kada se nemamo kada uigravati, nezadovljan sam kako smo igrali.  Problem je uvijek isti, imamo malo igrača za rotaciju, igramo svaka tri dana, možda smo malo zasićeni iako smo  zadnjih pola sata pokazali da imamo snage. Pri vrhu smo, ali stalno govorim igračima da je manje važno jesmo li prvi ili peti, važno je kako igramo. Ne možemo spojiti tri pasa zbog terena, pa počnemo nabijati, muka, kaže trener Zoran Bogolin.

KRK - VRBOVEC 1:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Jakov Maleš (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Brdar (3)

Žuti kartoni: Con, Jović, Fumić, Vidas (Krk), Busija, N. Jendriš (Vrbovec)

Crveni karton: Vidas (75, drugi žuti karton zbog namjernog igranja rukom)

KRK: Grlj, Con, Čuturilo, Jović, Alilović, Ivančić (22 Ismaili), Budan (58 Fumić), Vidas, Brdar (77 Frančišković), Malinić, Damiš

VRBOVEC: F. Jendriš, Bojčić, Ćosić, Petak, N. Jendriš, Dimović, Busija, Boroša, Franić, Colarić (62 Babić), Krizmanić (74 Starčević)

Krk je pobijedio u utakmici na kraju koje je grčevitom obranom spašavao tri boda, ovaj put nisu kažnjeni promašeni ziceri tijekom utakmice.

Krčani loši u završnici dok Vrbovčani s većim posjedom lopte, ali bez konkrektne prilike.

Već u prvih deset minuta domaćini su mogli imati riješenu utakmicu, no od četiri stopostotne prilike samo je jedna lopta završila iza leđa vrlo dobrog vratara gostiju Jendriša.

U 3. minuti Čuturilo glavom pronalazi Brdara, koji bez muke matira vratara Vrbovca za 1:0.

U 7. minuti isti igrač puca glavom pod gredu Jendriša, ali isti vratar reagira poput mačke te spašava siguran zgoditak, a u nastavku akcije nakon kornera opet dobro reagira na udarac Alilovića.

Nakon silnih promašenih prilika domaćin se neshvatljivo povači na svoju polovicu terena prepuštajući inicijativu gostima no bez ikakve prigode.

Otvaranje drugog dijela slijedi novim zicerom i promašajem Čuturila sa šest metara po sredini gola.

Nakon prekršaja na Brdaru slobodni udarac malo iskosa izvodi Čuturilo,  njegov udarac zamalo završava kraj lijeve stative vratara Vrbovca.

U 75. minuti igrači Krka ostaju s deset igrača u polju nakon drugog žutog kartona Vidasa te slijedi bitka očuvanje pobjede do zadnjeg sučevog zvižduka.

U 93. minuti u kontranapadu Ismaili puca u vratara Vrbovca, te propušta priliku za povećanje rezultata. (Ž. Dminić)

RUDAR - MAKSIMIR 2:4

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Škopac (16), 1:1 Horvat (22), 1:2 Žugaj (34), 1:3 Mohač (55), 2:3 Macan (90), 2:4 Glasnović (90+2)

Žuti kartoni: An. Načinović, Čudić (Rudar), Spudić, Mohač, Glasnović, Žeželj (Maksimir)

RUDAR: Pavlić, An. Načinović, Marić (46 Čudić), Škopac, Macan, Juričić, Bembić, Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić

MAKSIMIR: Spudić, Jung (62 Maloku), Totić, Žugaj (75 Mijoč), Krznar, Horvat, Mohač, Žeželj, Puklin, Valković, Kurbalić (67 Glasnović)

Rudar je doživio novi poraz.

Trener Maksimira Goran Gajzler nakon pobjede protiv Opatije osvojio je bodove protiv još jednog trećeligaša iz matične nogometne regije.

Nakon što su gosti nekoliko puta hitro stigli u šesnaesterac domaćina, Rudar je poveo u 16. minuti.

Lopta je nakon kornera stigla do Carla Škopca, koji se odlično snalazi i zabija za 1:0.

No, preuzimaju nakon tog gola gosti dominaciju i do predaha preko Dominika Horvata i Marina Žugaja dolaze u vodstvo.

I u nastavak domaći igrači ulaze mlako i bezidejno pa gosti preko Josipa Mohača postižu novi pogodak - 1:3 .

Nada Rudara probudila se kada je Igor Juričić šutirao iz “slobodnjaka” u 89. minuti – lopta se od igrača odbija u gredu, a odbijanac “posprema” Ivan Macan.

No, samo minutu kasnije Pavlić griješi, a gosti potvrđuju svoju pobjedu.

Vodeći Vinogradar pobijedio je Dubravu dvama pogocima vodećeg strijelca lige (18 pogodaka) Igora Prijića (32, 66).

Utakmice 11. kola: Špansko - Udarnik 2:2, Dubrava - Vinogradar 1:2, Trnje - HAŠK 1:4, Zagorec - Dugo Selo 4:1, Pazink-Pazin - Segesta 2:1, Jadran-Poreč - Zagreb 1:0