Subota, 25. studenog 2017. 15:48 Napisao/la  SC

Utakmice 17. kola: Krk - Vrapče 4:1, Zagorec - Opatija 3:1

Treća HNL - 17. kolo

KRK - VRAPČE 4:1

Stadion Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Musić (32), 1:1 Alilović (39), 2:1 Brdar (68-11m), 3:1 Alilović (75), 4:1 Fumić (85)

Žuti kartoni: Frančišković, Brdar (Krk), Radanović (Vrapče)

KRK: Nicoletti, Con, Frančišković, Čuturilo, Jović (65 Fumić), Alilović (86 Turčić), Kurolt, Rošić, Vidas, Brdar (82 Ismaili), Malinić

VRAPČE: Šonjić, Jozanović (57 Kižlin), Zadro (84 Mikulić), Salopek, Vukadin, Fajdiga (65 Abazi), Musić, Bektaši, Radanović, Jolić, Lovrić

Utakmica sa dva različita poluvremena gdje se domaća ekipa tražila prvih 45 minuta utakmice.

Gosti su prvih pola sata bili bolja ekipa na terenu, iskorištavali su nepovezanost u igri obrane i napada domaćina te dosta krivih pasova i dodavanja igrača sredine terena.

U 32. minuti utakmice Zagrepčani su nagrađeni za upornost i dobru igru u vidu zgoditka Admira Musića, koji je bio najspretniji na dodavanje u petercu vratara Nicolettija nakon bijega po lijevoj strani svog suigrača Lovrića.

Igrači Krka, uvidjevši da je vrag odnio šalu, ubrzavaju protok lopte te agilnijom igrom počinju pritiskati goste te u 39. minuti preko Alilovića izjednačuju rezultat na 1:1.

U drugom dijelu ulaskom Fumića u igru igra Krka postajala je okomitija i ubojitija te je bilo samo pitanje trenutka kada će domaćin postići vodeći zgoditak.

U 68. minuti Malinić je preciznom dijagonalom pronašao svog najboljeg strijelca Brdara, koji je ušao u šesnaesterac gostiju i kad se spremao za poentiranje sapleten je s leđa.

Sucu Antunoviću nije preostalo ništa nego da pokaže na 11 metara, a isti igrač neumoljivo pogađa za vodstvo od 2:1.

U jeku napada gostiju gdje su u istoj minuti izveli čak dva udarca iz ugla, sjevnula je kontra Krka preko Kurolta koji se u karakterističnom bjegu po desnoj strani oslobodio pratnje, zavrnuo u sredinu gdje je najspretniji bio strijelac izjednačujućeg zgoditka Alilović za nedostižno vodstvo od 3:1.

Igra i nastojanja gostiju da nešto više naprave pala su u vodu te je do kraja utakmice bilo samo pitanje koliko će lopti završiti iza leđa vratara Šonjića.

U 85. minuti još jedna asistencija Malinića na glavu Fumića, naklon i konačnih 4:1 te potvrda trećeg mjesta na kraju jesenskog dijela natjecanja u 3. HNL – Zapad. (Ž. Dminić)

ZAGOREC - OPATIJA 3:1

ŠRC Podgora. Gledatelja: 200

Sudac: Saša Kapular (Brtonigla)

Strijelci: 1:0 Smrekar (41-11m), 2:0 Smrekar (47), 3:0 Iskrić (61), 3:1 T. Rudan (84)

Žuti kartoni: Postonjski, Turniški (Zagorec), Matovina, Kurilić, Lazić, Furijan (Opatija)

Crveni karton: Lucić (86 - drugi žuti karton)

ZAGOREC: Ranogajec, Lešković, Hendija, Postonjski, Smrekar, Strabić, Sambol (7 Konjić), Turniški, Poljak, Iskrić (81 Sedak), Mlinarić (68 Hoić)

OPATIJA: Iveša (46 Magaš), Kurilić, Lucić, Matovina (46 Pejanović), T. Rudan, Ugrina, Furijan, P. Kovačević, Lazić, I. Kovačević, Bogolin (46 Šolić)

Nogometaši Opatije doživjeli su treći poraz ove sezone u zadnjem kolu jesenskog dijela, ali trener Zoran Bogolin nije zvučao nezadovoljan igrom:

- Prema šansama je bio 10:0 za nas, ali... Prvi smo pogodak dobili nakon što je Smrekar nekoliko puta igrao rukom: prvo je primio loptu rukom, pa rukom gurnuo Lazića, okliznuo se, a sudac je svirao penal zbog toga je Lazić igrao rukom. Pred kraj poluvremena Ivešu tako udare da je morao izaći zbog potresa mozga, dobio je udarac kopačkom u glavu pred sucem, koji uopće nije reagirao. Klasičan šut u glavu! Pogriješio sam kada sam obavio tri zamjene na poluvremenu, morao sam mijenjati i Ivešu. Uoči drugoga gola Lucića tako udare po nozi da je do kraja utakmice šetao po terenu, jer ga nisam mogao izvaditi, ali sudac je pustio da se igra, a oni su zabili drugi gol. Igrali smo praktično s igračem manje, promašili smo nekoliko šansi, pogodili stativu i onda umjesto auta za nas, sudac za njih svira korner iz kojega dobijemo treći gol. I daje smo napadali, zabili jedan gol pred kraj, a sudac isključi Lucića zato što je reagirao nakon što ga je njihov igrač udario po ozlijeđenoj nozi. Valjda da slučajno ne postignemo još jedan pogodak. Ovaj sudac možda može istrčati norme, ali mu treba testirati vid. Sudio nam je i u Maksimiru kriminalno, kada smo doživjeli poraz, tada se nisam htio žaliti na suđenje da ne ispade da stalno plačem. Da se Opatiji sudi pošteno, imali bismo deset bodova više, ali što da radimo, kaže Bogolin.

Rezultati 17. kola: Dubrava - Špansko 4:0, Pazinka - Maksimir 1:0, Jadran - Udarnik 1:2, Zagreb - Vrbovec 0:0, Segesta - Vinogradar 0:1, Dugo Selo - HAŠK 2:1. Nedjelja (11): Trnje - Rudar