Subota, 31. kolovoza 2019. 17:58 Napisao/la  SC

Vratar Romano Benulić najbolji igrač Orijenta 1919

Prva HNL juniora - 2. kolo

ORIJENT 1919 - RIJEKA 0:7

Igralište na Krimeji. Gledatelja 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Jelavić (8), 0:2 Zrilić (9), 0:3 Ajanović (12), 0:4 Ajanović (29), 0:5 Rovis (76), 0:6 Zrilić (81), 0:7 Rovis (85)

Žuti kartoni: Babić, Jovanović (Orijent 1919), Pintarić (Rijeka)

ORIJENT 1919: Benulić, Šarić (56 Savić), Milinović (58 Gojak), Jovanović, Radošević, Petrović, Čandrlić (61 Jagić), Tomljanović (46 Hodak), Redžepi (46 Jakovac), Babić, Kovačić (46 Vukajlović)

RIJEKA: Šušak, Braut (80 Rupčić), Galešić (80 Bokulić), Jelavić (53 Brekalo), Hodža, Bilić (53 Rovis), Antanasković (53 Bebić), Ajanović, Pintarić (53 Ilinković), Zrilić, Putnik

Momčad Rijeke napunila je mrežu (7:0) Orijenta 1919 u prvom gradskom derbiju Prve HNL za juniore.

Prva generacija juniora Orijenta 1919, koja se natječe u Prvoj HNL, mogla je puno teže rezultatski stradati da na vratima nije imala raspoloženog Romana Benulića.

Vratar Orijenta 1919 bio je daleko najbolji igrač domaće momčadi iako je primio čak sedam pogodaka.

Benulić je obranio četiri, pet zicera, u 65. minuti obranio je Ajanovićev udarac s bijele točke.

Teško je reći da je Rijeka furizono počela budući da su u prvih pola sata juniori Orijenta 1919 izgledali toliko impresionirano da je praktično svaka akcija Rijeke završila šansom.

Vodstvo 4:0 nakon pola sata nije ni izbliza bila realna slika onoga što se događalo na polovici domaće momčadi, mladići Rijeke lakoćom su stvarali višak na svakom dijelu terena i ulazili u tzv. čiste prilike.

Svi pogoci bili su posljedica osmišljenih akcija, Benulić je povrh toga skinuo tri čista zicera, Radošević je loptu izbacio s gol-crte kada je raspoloženi Pintarić prebacio Benulića...

Nakon pola sata Rijeka se malo primirila, Orijent 1919 je malo došao k sebi pa je utakmica ušla u nešto mirnije razdoblje za vratara Orijenta 1919.

U drugom dijelu trener Rijeke Vjeko Miletić vrlo brzo promijenio je skoro cijelu momčad čime je neizbježno razbio ritam.

Mladići Saše Peršona u drugom su dijelu djelovali ravnopravnije utoliko koliko su stvorili dvije izgledne prilike: u 70. minuti Petrović je istrčao sam ispred Šuška, koji je u jedinoj intervenciji na utakmici obranio udarac u situaciji jedan na jedan.

U 83. minuti Savić je udarcem glavom loptu poslao u vratnicu nakon ubačaja iz prekida.

Na drugoj strani Rovis je dvaput svladao Benulića iz slobodnih udaraca, jedini pogodak iz igre postigao je Zrilić.