Gruevski pobjedu Grobničana posvetio maloj Viktoriji

Subota, 04. svibnja 2019. 20:27 Napisao/la  SC

Četvrta NL NS Rijeka - 26. kolo

GROBNIČAN - PAZINKA-PAZIN 5:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 200

Sudac: Danijel Mavrlja (Rijeka)

Strijelci: 0:1 I. Lepinjica (4), 1:1 Linić (45+1), 2:1 Brdar (61), 3:1 Grgić (62), 4:1 Matković (82), 5:1 Conjar (87)

Žuti kartoni: Jukić, Gundić (Grobničan), Koraca (Pazinka)

GROBNIČAN: Srok, Jukić, F. Bosančić (50 Vukelić), Miculinić, Brdar, Matković (83 Jakovac), Gundić, Pretnjača, Babić, Linić (63 Valić), Grgić (75 Conjar)

PAZINKA-PAZIN: Denić, Pinčan, Zgrablić, Ibrahimović (76 Pincin), Matika, Ivetić, Koraca (46 Delšeno), Ivetac, I. Lepinjica, Maksenčuk, Rabar (66 Maružin)

Grobničan je još jednom potvrdio kvalitetu, bez Dražena Pilčića aktualni prvak postigao je pet pogodaka do utakmice prvom pratitelju na ljestvici:

- Samo otvaranje utakmice nije bilo dobro, dosta smo mekano ušli i dozvolili mladoj momčadi Pazinke da se razigra. Poveli su, stvarali su nam probleme, naš vratar je nekoliko puta sjajno reagirao. Nakon toga smo imali imali prilike koje nismo realizirali, uspjeli smo izjednačiti Linićevim pogotkom. U drugom dijelu smo neke stvari promijenili, dali smo gasa u drugom dijelu. Postignuli smo četiri pogotka, pogodili smo dvije stative i prečku, što jasno ukazuje koliko smo dominirali u nastavku. Odigrali smo onako kao što igrali u cijelo prvenstvu, čestitam svojim igračima. Samo ću dodati da ovu pobjedu posvećujemo našoj najvjernijoj navijačici Viktoriji. Želimo joj brzi oporavak, sjetio se trener Dušan Gruevski malene kćerke Dražena Pilčića, koja je na liječenju u Zagrebu.

VINODOL - MLADOST 4:2

Igralište Bahalin. Gledatelja: 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vidović (3), 1:1 Halilović (10), 2:1 Vidović (18), 3:1 Begić (44), 4:1 Vidović (45), 4:2 Halilović (64)

VINODOL: Godinić, Smolčić (66 Pričić), Lopac, A. Petrinović, Lenac, Petrović, T. Petrinović (88 Kalanj), Tonković (61 Preni), Vidović (70 Tomić), Begić, Buljat

MLADOST: Lovrić, Ristić, Krasniqi, Baf, Paus (89 Marjanović), Halilović, Vujica, Valčić, Funčić, Livović, Bradarić

Vinodol je na drugom mjestu!

Pobjedom protiv Mladosti pred ministorm Olegom Butkovićem, bivšim gradonačelnikom, nogometaši Vinodola četiri kola prije kraja na pragu su velikog uspjeha:

- Čim ministar dolazi, znači da je ozbiljno, ha, ha, ha... Nakon sedam godina opet smo na drugom mjestu, od 2011. godine nismo bili ovako visoko. Moram pohvaliti igrače, odlično su reagirali. Znali smo da pobjedom potvrđujemo pozitivnu seriju s gostovanja, dečki su vrlo motivirao ušli u utakmicu. Znali smo da možemo doći na drugo mjesto ako nam se poklope neki rezultati što se na kraju ostvarilo, kaže trener i igrač Marijan Tomić, koji je posebno istaknuo strijelca tri pogotka:

- Vidović je postigao hat-trick, dečko iz Crikvenice koji ima 20 godina počeo je igrati od morčića u Vinodolu. Počeo sam mu ovog proljeća davati više prilike, dečko mi to vraća na vrhunski način. Zabio je pet golova, a vezni je igrač. Ostvario je hat-trick u prvom poluvremenu, na pamtim da je to netko uspio napraviti u Vinodolu.

Za nagradu ste ga izvadili iz igre i ušli umjesto njega?

- Bio je umoran, vidjelo da više ne može, ha, ha... Umjesto njega ušao je kapetan i trener, ispalo je jako lijepo. Drago mi je za njega!

CRES - BORAC 1:1

Igralište Dari. Gledatelja: 50

Sudac: Polo Jakovašić (Opatija)

Strijelci: 1:0 Nikolić (8), 1:1 Iljazi (75)

Žuti kartoni: Cianci (Cres), Pribanić (Borac)

CRES: Zmajla, Nikolić, Turkalj, Kalanj (61 Uzelac), Baljak, Crnovršanin, Tarabocchia (77 Baždarić), K. Zubović (66 Žarić), Smolčić, Kučinić (46 Jusufi), Cianci

BORAC: Lucić, Tomiek, Kauzlarić (84 Prgić), Slavujević, Grbac, Dukađin, Pribanić (71 Iljazi), Grdinić, Jurić, Omerović, Klenovšek (58 Sedlić)

Nije više vijest da je Borac pobijedio, nego da nije izgubio.

Nakon četiri poraza Borac je na Cresu uspio odigrati neodlučeno:

- To je najvažnije! Moram reći da smo imali sreće, Cres je bio opasniji, imali su više šansi, pogodili su prečku, naš je vratar dobro reagirao. Pohvale dečkima, zaustavili smo negativnu seriju, kaže trener Borca Damir Kraljić.

Neven Strukan nije vodio Cres zbog ozljede!

Prema izvještaju delegata, trener Cresa dostavio je liječničke nalaze čime je opravdao izostanak.

RUDAR - NEHAJ 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Marin Buvinić (Umag)

Strijelac: 1:0 Kurtić (85)

Žuti kartoni: Macan, Juričić, Bećar, Stojković, Paravić (Rudar), Vukelić, Hodak, Prpić, M. Prizmić (Nehaj)

RUDAR: Legac, Dragovina, Bećar (90 Paić), Stojković, Macan, Juričić (68 Bembić), Grbac (90+2 Vidas), Hasanbegović (58 Čudić), Dadić, Kurtić, Paravić

NEHAJ: Baričević, T. Lagumdžija, D. Prizmić, Prpić (62 Rončević), Pejanović, Vukelić, Filipović, Hodak (87 D. Lagumdžija), Tomac, Ajdini (70 Svast), M. Prizmić

Veoma važnu pobjedu upisali su nogometaši Rudara na svom stadionu iako im je s druge strane stajala trećeplasirana momčad Nehaja.

Senjani su u Labinu pokazali jako malo, te je domaća pobjeda u potpunosti zaslužena.

U prvih 45 minuta gledatelji nisu vidjeli lepršav nogomet, štoviše, dojam je bio rastrgane igre bez šansi, a jedino su Juričić i Hasanbegović oprobali svoj udarac iz daljine, ali se rezultat nije mijenjao.

Ni u nastavku igra nije bila suviše atraktivna, gosti su djelovali potpuno rastrojeno i neposloženo, a Labinjani su imali jalovi posjed, osim što je u 68. minuti Erik Paravić šutirao pored gola.

Upravo je on u 85. minuti centrirao, a Edis Kurtić donio iz gužve veliko slavlje nogometašima i simpatizerima Rudara.

Sada Kovarima predstoji gostovanje kod već prežaljenog Halubjana pa bi se njihov niz mogao produžiti na čak pet utakmica bez poraza. (IS)

NAPRIJED - CRIKVENICA 5:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Štemberger (9), 1:1 Sablić (53), 2:1 Šarković (58), 3:1 Barišić (66), 4:1 Franko (82), 5:1 Lončar (84)

Žuti kartoni: Krmpotić, Mijolović, Butorac, Prpić (Crikvenica)

NAPRIJED: Ciani, Šarkoivć, Brnja (46 Sablić), Čop, Simanović, Blašković, Franko (84 Kuši), Barišić, Žarković (80 Tarle), Polić (46 Lončar), Udović (50 Rukavina)

CRIKVENICA: Nikšić, Brkljača, J. Nemetz, Matešković (73 Lukarić), Vukelić, Prpić, Mazzarolli (82 Petrović), Štemberger, Mijolović (77 Škoro), Butorac, Krmpotić (66 Svetić)

Naprijed je u drugom poluvremenu postigao čak pet pogodaka protiv Crikvenice:

- Igrali smo loše prvo poluvrijeme. Dosta je igrača izostalo, igrala su trojica mlađih igrača. Crikvenica je povela, bili smo loši. U drugom dijelu odmah smo napravili dvije zamjene i brzo uspostavili igru kao što smo zamislili. Čim smo zabili prvi pogodak, krenulo je. Sada igramo u Baškoj, onda igramo dvije utakmice kod kuće, nadamo se da ćemo se još više približiti vrhu, kaže trener Naprijeda Elvis Brajković.

OTOČAC - HALUBJAN 2:0

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Vidmar (10), 2:0 Draženović (47-11m)

OTOČAC: Kraljić, Benčić, Draženović, Smolčić, Banić, Sladović, Ostović (76 Orešković), Bogdanić (87 Špoljarić), Starčevć, Krznarić (56 Bunjevčević), Vidmar (88 Cindrić)

HALUBJAN: Kukić, Mandić, Vujičić (32 Šipura), Šestan (86 Begić), Kinkela, Bilić, Abram (70 Zeko), Gatara (76 Kovačić), Miočić, Majetić (74 Hrgović), Radan

Iako  Halubjan stalno gubi utakmice, momčad očito nije izgubila zajedništvo.

Mladost i Cres su u Novi Vindolski, odnosno u Pulu u ovom kolu doputovali s 12 igrača, trener Marko Miletić u rosteru stalno ima 18 igrača.

U Otočac je doputovala kompletna momčad Halubjana koja djeluje motivirano iako je davno ispala iz lige:

- Čestitam Otočcu na pobjedi, zasluženo su pobjedili. Nismo se uspjeli nametnuti u duelima i drugoj lopti. Na početku utakmice imali smo penal, promašili ga i odmah primili pogodak. To nas je strašno presjeklo. Teško je u ovoj situaciji bilo što reći, ali moramo biti iskreni i priznati da danas nismo bili dobri ni u jednom segmentu. Želim da ovu sezonu dostojanstveno privedemo kraju, na ovu razinu igre ne želim pristati bez obzira na situaciju. Moramo to riješiti kako god znamo, kaže Miletić.

ULJANIK - VIHOR 6:3

SRC Uljanik Veruda. Gledatelja:

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 1:0 Jelenić (19), 2:0 Jelenić (30), 3:0 Da. Moravac (33), 4:0 Šverko (37), 5:0 Be. Agaj (59), 5:1 Brlošić (67), 5:2 Brlošić (72), 5:3 Brlošić (78), 6:3 Jelenić (84)

Žuti kartoni: Husarić (Uljanik), Grbec, Brozić, Dorčić (Vihor)

ULJANIK: Kraljević (46 Crljenica), Brizić (46 Husarić), Todorov, De. Moravac, Gerovac (46 Bl. Agaj), Jelenić, Jokić, Lazendić, Šverko, Be. Agaj (66 Ružić), Da. Moravac (59 Vošten)

VIHOR: Jerčenović, Posel, Žunić, Erceg, Brlošić, Dorčić, Barbalić (67 Opalić), Radić, Brozić, Grbec, Fernando

Nogometaši Vihora u Pulu su stigli pomalo rasterećeni, očito svjesni da su ostanak u četvrtom rangu već osigurali, a momčad Uljanika to je dobro iskoristila i upisala visoku pobjedu.

Srećom za goste da je Brlošić bio raspoložen za igru, hat-trickom najboljega napadača ublažili su katastrofalni poraz.

Na klupi Vihora jedini pričuvni igrač bio je vratar Marko Opalić, koji je s brojem 10 na leđima igrao zadnjih dvadesetak minuta.

BUJE - ROVINJ 1:2

Sudac: Marko Smrtić (Pula)

Strijelci: 0:1 K. Karlović (34), 1:1 Valenta (45+2-11m), 1:2 K. Karlović (63)

Žuti kartoni: Stević, Fakin, Bojić (Buje), Bilić, M. Karlović, Kajtazi, Krajcar, Špiranac, Bugarin (Buje)

BUJE: Melon, Baf (58 Stević), Favreto (46 Bolčević), Krizmanić, Čović (70 Acquavita), Bojić, Horvat, Jašarević (70 Bašić), Fakin, Valenta, Šoškić

ROVINJ: Bugarin, M. Karlović, Vidan, Stojanov, Rojnić, Kajtazi, Krajcar, K. Karlović, Kazalac, Batelić (75 Tanković), Bilić (80 Špiranac)

Buje su u posljednje dvije domaće utakmice zabile deset golova, na posljednja dva gostovanja nisu primili pogodak, pa je dojam da u boljoj formi nisu mogli biti.

S druge strane, Rovinj je jedva pobijedio Cres nakon dva domaća poraza i na sjever Istre stigao kao autsajder.

Međutim, u 34. minuti 17-godišnji Matej Karlović šalje glavom loptu u prostor svom bratu blizancu Karlu, koji ulazi u šesnaesterac te nakon sjajnog “lažnjaka” ljevicom zabija za 0:1.

Buježi se nisu predavali.

U 45. minuti Diego Valenta s “bijele točke” zabija za 1:1.

Trenutak odluke dogodio se u 63. minuti.

Kristian Batelić centrirao je nakon prodora po desnoj strani, a Karlo Karlović okrunio svoj sjajan dan drugim golom za 2:1. (IS)