A-2 liga košarka: Crikvenica osvojila nove bodove, Kastav furiozno krenuo pa stao

Petak, 10. veljače 2017. 23:23 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 19. kola: Crikvenica - Kastav    87:70 (21:28, 24:11, 25:18. 17:13)

A-2 liga košarkaša - 19. kolo

CRIKVENICA - KASTAV    87:70 (21:28, 24:11, 25:18. 17:13)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 45.

Suci: Golić (Bakar), Jukić, Miričić (obojica Karlovac).

CRIKVENICA: Modić 11, Bilalović 9 (2-2), Maruna 17 (4-4), Mandžuka, Komadina 4 (3-4), Šamanić 18, Glavan, Car, I. Benić, Pečaver, M. Benić 28 (2-3).

KASTAV: Miletić 3, Kusturin 2, Gušić 19 (8-8), Saftić 8, Ivandić 2, Benković 3, Matek 2, Ferenčić 12 (4-4), Santini 6, Maljevac 4, Ratko 8, Dobrić 1 (1-2).

Šut za tri poena: Crikvenica 10-29 (34,4%) Šamanić 4, Modić 3, Nilalović, Maruna, M. Benić 1. Kastav 5-19 (26,2%) Ratko 2, Gušić, Miletić, Benković 1.

Slobodna bacanja: Crikvenica 11-13 (84,6%), Kastav 13-14 (91,6%).

Osobne pogreške. Crikvenica 19, Kastav 18.

Skokovi: Crikvenica 25, Kastav 20.

Izgubljene lopte:  Crikvenica 15, Kastav 18.

Peta osobna: Modić 32, Miletić 37.

Mladići trenera Eugena Tončinića zagospodarili su u prvih pet minuta utakmice domaćim parketom na kojemu će u subotu gospodariti Jelena Rozga – na maškaranim zabavama.

Gostujuća visoka prednost  je u jednom trenutku iznosila +14 koševa (7:21), a mladićima Kastva sve linije funkcionirale su besprijekorno.

Zazvonilo je za uzbunu sa domaće klupe i do kraja četvrtine iskusni domaći košarkaši najavili su skori preokret.

Gosti su izgubili prednost nakon što su kirci krenuli sa dalekometnom paljbom.

Šamanić je morao ući u igru iako nije trenirao, a Marko Benić odigrao je najbolju utakmicu ove sezone za Crikvenicu.

Prevlast u skokovima pod domaćim košem postajala je sve izrazitija, a igrači Kastva su ušli u dugu seriju šuta za tri od 13 promašaja u nizu, što su Maruna, Modić i Šamanić vješto koristili.

Nakon odmora Crikvenica dodatno pojačava tempo i 7-8 minuta Kirci igraju pravu, seniorsku košarku.

Čvrstu pod koševima, razigranu i lepršavu u napadu.

Sa druge strane Kastav, u čijim redovima su se u strijelce upisali svi igrači, ušao je u trećoj četvrtini u seriju izgubljenih lopti.

Čak osam  napada igrači Kastva nisu uspjeli kvalitetno završiti napad.

Bolje rečeno prelaskom preko centra galantno su isporučivali lopte domaćoj obrani.

Nakon ove pobjede cilj romantičara je sve bliži u lovu za drugim mjestom.

Crikvenica ima još i zaostalu utakmicu u Puli protiv Pule 1981, koja se je trebala igrati ove srijede.